Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124044377<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Воложанінова Н.В. 
Серологічний моніторинг лейкозу великої рогатої худоби в Автономній Республіці Крим : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Воложанінова ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено серологічний моніторинг та вивчено епізоотичну ситуацію лейкозу великої рогатої худоби в Автономній Республіці (АР) Крим. Установлено, що захворювання, поширене повсюдно у всіх природно-кліматичних зонах, де практикується молочне скотарство, характеризується вираженою нерівномірністю та зниженням напруженості епізоотичної ситуації у період здійснення протилейкозних заходів. Інфікованість тварин ВЛВРХ у цілому коливається від 3,0 до 30,0 % і у середньому складає 6,3 % серед тварин молодших вікових груп, а серед тварин основного стада 11,9 %. Визначено кількісну оцінку напруженості епізоотичної ситуації з лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ) за період з 1994 до 2005 р. Установлено рівень сероконверсії РІД-позитивних тільних корів. Одержано дані щодо з'ясування можливості використання молозива та молока як діагностичних рідин. Виявлено, що РІД-позитивність новонароджених телят, одержаних від інфікованих корів, після напування їх материнським молозивом визначалась у 61,1 % випадків. Надалі число таких телят поступово зменшувалося та на сорокову добу колостральні антитіла визначалися тільки у 5,6 % телят. Визначено вплив ВЛВРХ на морфологічні та біохімічні показники крові РІД-негативних, РІД-позитивних і гематологічно хворих на лейкоз тварин. На базі порівняльних серологічних досліджень методів РІД та ІФА показано, що використання ІФА у порівнянні з РІД дозволяє виявляти у середньому на 16,5 % більше інфікованих тварин. Зроблено аналіз профілактичних і протилейкозних заходів, застосованих у тваринницьких господарствах АР Крим та визначено фактори, які впливають на ефективність оздоровлення ВРХ від лейкозу.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА348110


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського