Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124044758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кротко Д.Г. 
Синтез та спектральні властивості поліметинових барвників на основі ядер псевдоазуленів : Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Д.Г. Кротко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено методи синтезу катіоноїдних поліметинових барвників (ПБ) симетричної та несиметричної будови на базі систем індено[2,1-b]хромену та 5H-індено[2,1-b]хіноліну. Експериментально досліджено та проаналізовано з використанням квантово-хімічних розрахунків спектральні та флуоресцентні властивості одержаних ПБ. Зазначено, що спектри поглинання ПБ несиметричної будови містять у видимій області по дві смуги поглинання, відносна інтенсивність і форма яких залежить від електронної природи другого гетерозалишку. У спектрах сильно електронноасиметричних барвників спостерігається інверсія поліметинового переходу та переходу, локалізованого на ядрі псевдоазулену. Виявлено, що для катіоноїдних ціанінових барвників на основі системи індено[2,1-b]хромену спостерігається довгохвильова флуоресценція, а також кортокохвильова антистоксівська флуоресценція з порушенням правила Каша. Запропоновано загальну схему електронних переходів, що відповідає флуоресцентним переходам у цих барвниках. Знайдено, що у твердому розчині за температури 77 К) симетричного триметинціаніну - похідного індено[2,1-]хромену відбувається значний гіпсохромний зсув його смуги флуоресценції у порівнянні з його смугою флуоресценції у рідкому розчині. Синтезовано певну кількість мероціанових барвників на основі систем індено[2,1-b]піраму та індено[2,1-b]хромену та досліджено їх спектральні властивості. Установлено, що у видимій частні електронних спектрів поглинання цих барвників є дві смуги. Показано, що ПБ похідні псевдоазуленів здатні утворювати J-агрегати, які поглинають у ближній інфрачервоній області. Синтезовано скварилієвий барвник на основі 2-фенілциклопента[b]хромену - перший представник похідних всевдоазуленів такого типу. Показано, що у спектрі поглинання цього барвника спостерігаються дві смуги поглинання близької інтенсивності.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5 +
Шифр НБУВ: РА337331


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського