Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124044892<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Резнікова О.О. 
Система валютного регулювання в Україні на сучасному етапі : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Резнікова ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено суть поняття "валютне регулювання", яке разом з державним регулюванням охоплює систему ринкових регуляторів на національному та міжнародному рівнях. Розроблено нову класифікацію форм валютного регулювання, виділено форми прямого та непрямого впливу на курс національної валюти та рух іноземних капіталів. Встановлено залежність результативності дії форм валютного регулювання від моменту їх впровадження та тривалості, тобто державне валютне регулювання має бути узгодженим з дією об'єктивних економічних законів та іншими напрямами економічної політики країни. Доведено необхідність підвищення ролі соціальних і моральних цінностей у валютному регулюванні на сучасному етапі розвитку світової економіки, що пов'язано з потребою протистояти активізації процесу "відмивання" коштів, отриманих незаконним шляхом. Розроблено концептуальні засади валютної політики в Україні з урахуванням фінансово-економічних та політичних ризиків на внутрішньому та зовнішньому ринках. Виявлено взаємозалежність та взаємозв'язки між цілями короткострокової та довгострокової валютної політики та механізм їх реалізації. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного валютного законодавства України, запропоновано структуру проекту Закону України "Про валютне регулювання". Відзначено передумови, необхідні для ефективного використання досвіду валютного регулювання розвинених країн у постсоціалістичних країнах. Зазначено, що на сучасному етапі в Україні ефективно можуть бути використаними механізми валютного регулювання країн з розвиненою ринковою економікою, пов'язані з оптимізацією режиму валютного курсу, особливістю застосування валютних інтервенцій за умови дії плаваючого валютного курсу, репатріацією валютних цінностей. Визначено обмеження у разі використання в межах короткострокової валютної політики України окремих форм валютного регулювання прямої дії - недоцільність зняття валютних обмежень, неможливість підвищення рівня конвертованості гривні та застосування НБУ механізму корекції облікових ставок у процесі регулювання руху іноземних капіталів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА316509 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського