Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124045162<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Клименко О.В. 
Систематизація права лівобережної України у другій чверті ХІХ сторіччя : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Клименко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто різні історичні підходи науковців XIX - XX ст. щодо розуміння західноруського права, визначено межі та час його чинності. Доведено необхідність загального систематичного огляду західноруського права, обгрунтовано його зв'язок з давньоруським. Визначено шляхи формування литовсько-українського права у порівнянні з іншими видами західноруського. Запропоновано визначення поняття українського права як органічного поєднання давньоруського та литовського права, встановлено географічну територію його поширення (Полтавщина, Чернігівщина, Новгород-Сіверщина). Проаналізовано джерела права, чинні на Лівобережжі, наведено їх класифікацію. З'ясовано причини застосування II Відділенням царської канцелярії Литовського Статуту під час створення "Проекту особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній". Здійснено порівняльне дослідження особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній "Зводу законів цивільних" 1842 р. зі "Зводом місцевих законів західних губерній" 1839 р. і виявлено багато подібностей. Зроблено висновок, що основою особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній "Зводу законів цивільних" 1842 р. став не "Проект особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній", а "Звід місцевих законів західних губерній" 1839 р.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51-30 +
Шифр НБУВ: РА333539


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського