Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124045384<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Маргітич В.М. 
Склад жирних кислот за умов патологічних станів та можливість його корекції під впливом N-ацилетаноламінів : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.04 / В.М. Маргітич ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2005. — 35 с. — укp.

Наведено нові дані стосовно біохімічних особливостей порушення складу жирних кислот за умов гострих і хронічних патологічних станів. Установлено, що за умов хронічних патологічних станів у людини (ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії, раку щитовидної залози) та щурів (морфінної залежності) зміни у складі жирних кислот відбуваються за певними закономірностями, що інтерпретовано згідно з засадами теорії гомовіскозної адаптації, зокрема, підвищення вмісту поліненасичених жирних кислот PUFA) компенсується зростанням рівня загального / вільного холестеролу, а зниження вмісту моноєнових жирних кислот (MUFA) та PUFA - зниженням рівня загального / вільного холестеролу. Виявлено, що гострі патологічні стани супроводжуються підвищенням рівня вільних і естерифікованих у фосфоліпіди MUFA і PUFA, а також лізо-фосфатидилхоліну, яке однак не компенсується підвищенням рівня загального або вільного холестеролу. Базуючись на результатах дослідження з використанням моделей патологічних станів визначено можливість застосування N-ацилеатаноламінів (NAE) для корекції дисбалансу ліпідів за умов гострої ішемії / реперфузії та морфінної залежності. За цього NAE обумовлює перерозподіл MUFA та PUFA між різними класами ліпідів, а також запобігає деацилюванню фосфатидилхоліну з утворенням лізофосфатидилхоліну та вільних PUFA.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65 +
Шифр НБУВ: РА338023


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського