Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124046462<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ущина В.А. 
Соціолінгвістична категорія домінантності та її реалізація в англомовному політичному дискурсі : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.А. Ущина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено комунікативно-інтеракціональну організацію та семантико-прагматичні особливості вербалізації соціолінгвістичної категорії домінантності за інституційно-конвенційних умов політичних дебатів. Домінантність розглянуто як динамічну інтерактивну сутність дискурсивного плану, природним середовищем якої є діалогічне мовлення як компонент людської взаємодії. Здійснено її аналіз відповідно до екстралінгвістичних факторів контексту політичних дебатів: ситуації спілкування, комунікативної мети та фактора адресата. Визначено особливості вербалізації домінантності на інтеракціонально-конверсаційному та прагма-семантичному рівнях політичного дискурсу. Виділено та проаналізовано два типи домінантності - інтеракціональну та риторичну. Досліджено та систематизовано її сукупні інтеракціональні кроки, які названо ініціативними. Запропоновано стратегії інтеракціональної та риторичної домінантності, а саме - мовленнєві стратегії контролю над чергуванням реплік як дискурсивне виявлення інтеракціональної домінантності та стратегії позитивної самопрезентації та негативної подачі опонента як стратегії риторичної домінантності. З'ясовано, що мовленнєва реалізація комунікативних стратегій риторичної домінантності відбувається відповідно до виявлених семантико-стратегічних кроків. Простежено структурно-семантичні особливості їх мовної організації.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-7 +
Шифр НБУВ: РА324637


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського