Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124046974<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ревякіна О.Г. 
Стан гіпофізарно-тиреоїдної системи і фізіологічного калоригенезу у білих щурів при гострій дії холоду : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Г. Ревякіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 21 с. — укp.

Виявлено якісні та кількісні взаємозв'язки між інтегральними параметрами системи терморегуляції, ефективністю її основних механізмів і станом секреторної функції аденогіпофізарно-тиреоїдної системи білих щурів за умов нормотермії та за гострої дії холоду різної інтенсивності. Установлено, що у разі посилення гіпотермічної дії холоду нівелюється головний механізм теплоутворення у холоді - термогенна ефективність скелетної мускулатури. Виявлено, що екзогенне введення адреналіну за умов in situ підвищує теплотвірну функцію великогомілкового м'яза білих щурів за рахунок зниження енергетичної ефективності скоротливого акту. Зазначений механізм підвищення термогенної вартості м'язового скорочення найбільш ефективний за фізіологічної моделі охолодження і разом з розвитком гіпотермічного стану поступово послаблюється та повністю зникає за глибокої гіпотермії. Показано, що разом з розвитком гіпотермії послаблюється, а потім повністю втрачається здатність адреналіну стимулювати інтенсивність холодового калоригенезу у гомойотермного організму - білих щурів. Наведено дані, що стосуються характеру взаємостосунків між різними складовими елементами аденотіпофізарно-тиреоїдної системи за умов нормотермії та гострого охолоджування. Установлено, що за умов термонейтральної зони у межах фізіологічних коливань тиреотропного гормону крові регуляція секреції гормонів щитовидної залози за принципом "плюс-мінус взаємодія" значною мірою відносна, а регуляція здійснюється переважно за принципом позитивного зворотного зв'язку, на крайніх кордонах фізіологічної норми концентрацій тиреотропного гормону гіпофіза (ТГГ) зворотний негативний зв'язок у системі, як принцип регуляції, поновлюється. За результатами паралельного імуноферментного та морфометричного аналізів показано, що з підвищенням виразності гіпотермічної дії активність аденогіпофізарно-тиреоїдної системи зазнає наступних закономірних фаз: початкова активація - гіперактивність - повне пригноблення секреторної функції. На підставі одержаних даних зроблено висновок, що за умов холодної дії різної інтенсивності та тривалості змінюється профіль секреторної функції щитовидної залози на користь активнішого гормону - трийодтироніну.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*731.56-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА351221


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського