Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124047065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сутковой Д.А. 
Стан окисно-антиоксидантної системи головного мозку за умов впливу іонізуючої радіації та його корекція : Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Д.А. Сутковой ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 43 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено механізми порушення перекисно-окисного та окисно-фосфорилувального гомеостазу, морфологічних змін у головному мозку та в усьому організмі ссавців за дії радіаційного опромінення. Установлено, що зовнішнє та внутрішнє опромінення за малих і сублетальних доз призводить до активації вільнорадикальних процесів, інгібування антиоксидантної активності крові та мозку, гальмування окисного фосфорилування та морфологічних зрушень. Відзначено, що променеве ураження центральної нервової системи (ЦНС) зумовлене прямим впливом радіації на мозок, що є домінуючим фактором змін про-антиоксидантного (про-АО) статусу та в усьому організмі. Установлено, що реакція на опромінення залежить від типологічних особливостей ЦНС. З'ясовано, що щури з високою локомоторною активністю більш чутливі до впливу радіації. Зазначено, що активація перекисного окиснення ліпідів та гальмування антиоксидантної активності у мозку та крові щурів, опромінених під час спаровування або вагітності, є наявними у їх нащадків. Запропоновано здійснювати корекцію про-антиоксидантного статусу опромінених щурів шляхом введення диметилсульфоксиду та карнозину, проведення гіпокситренінгу, вживання еламіну й екстракту гарбуза. Розроблено та впроваджено методику гіпокситерапевтичної корекції АО-статусу у хворих на пострадіаційну енцефалопатію.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА338413


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського