Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124047180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Опря І.А. 
Становище та діяльність пізньопротестантських громад Правобережної України (1900 - 1917 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.А. Опря ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено становище та діяльність пізньопротестантських громад Правобережної України у 1900 - 1917 рр. З'ясовано комплекс факторів, які сприяли поширенню євангельських і есхатологічних віровчень у православному середовищі. Визначено риси внутрішнього устрою пізньопротестантських громад та проаналізовано їх роль у процесі поширення протестантизму. Розглянуто соціальний і національний склад протестантських громад та динаміку його змін. На базі використання широкого кола джерел і літератури відображено головні напрями діяльності протестантів, головним з яких була місіонерська робота. Висвітлено заходи сектантів у сфері видавничої справи, освіти та виховання членів своїх громад. Проаналізовано участь віруючих у громадській роботі. Значну увагу приділено аналізу взаємин протестантів з органами російської адміністрації та представниками православної церкви. З'ясовано, що напруга у стосунках між ними зумовлювалася протилежністю їх інтересів. Сектанти намагалися поширити своє віровчення у православному середовищі, що спричинило протидію з боку РПЦ. Позиція владних структур у ставленні до сектантів в основному визначалася бажанням захистити православну церкву та максимально обмежити діяльність віруючих пізньопротестантських громад.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-55 + Т3(4УКР)52-55 + Т3(4УКР)52-55
Шифр НБУВ: РА345674


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського