Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124047446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Шимановська М.О. 
Статика та формоутворення просторових вантових систем з проковзними вантами : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / М.О. Шимановська ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто просторові нелінійно-деформовані вантові системи з проковзними вантами, з урахуванням великих переміщень і деформацій. Запропоновано розрахункову схему, обрано основні невідомі, що стосується методу переміщень і виведено систему нелінійних рівнянь рівноваги з умови мінімуму потенційної енергії. Під час вивчення рівнянь без нехтування було враховано великі переміщення вузлів системи та великі деформації вант. Розроблено метод і алгоритм розв'язання нелінійної системи, вивчено основні формули, необхідні для організації ітераційного процесу. Результати розрахунків, одержані за цим методом, мають достатню точність для того, щоб виробляти заготовки вант і виконувати монтаж сітки за геометричними розмірами елементів без використання силовимірювальної апаратури. Розглянуто вантові сітки з двох сімей проковзних вант, що перетинаються, з заданими натягами. Показано, що такі сітки мають екстремальні властивості. Обираючи різні натяги вант, можна одержати сітку з їх мінімальною сумарною довжиною, з мінімальною сумарною масою вант або з мінімальною сумарною вартістю. Наведено формули для визначення їх натягів. Досліджено функції довжини, маси та вартості вант і показано, що ці функції в околі мінімуму досить положисті. Показано, що у сітках з проковзними вантами кожна ванта є геодезичною лінією на поверхні сітки. Завдяки цьому ванти такої сітки можуть бути конструктивно виготовлені з прямокутних смуг, за цього ці смуги мають щільно прилягати одна до одної в місцях перетину, а проміжки між вантами можна заповнювати заготовками з тканин або листового матеріалу, які виготовляються з прямокутних полотнищ з незначними відходами. За результатами дослідження розроблено метод слизької сітки для визначення початкової форми вантових сіток і мембранних покриттів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.7 +
Шифр НБУВ: РА352644


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського