Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124047510<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Нетреба А.В. 
Статистичні ефекти та оптимальна обробка сигналів у магнітнорезонансній і проективній томографії : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.В. Нетреба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Показано, що збудження спінових систем у ядерній магнітнорезонансній томографії радіочастотними імпульсами змінної частоти дає змогу скоротити у порівнянні з аналогами час проведення вимірювання даних, що позитивно впливає на якість відновлених томограм та розширює можливості застосування ядерних магнітнорезонансних досліджень для біологічних об'єктів. Доведено, що збільшення кількості вимірюваних просторово-розподілених характеристик ЯМР-томографії є можливим під час проведення частотного аналізу степеневих рядів, якими подається форма сигналу спаду вільної індукції. Розв'язано задачу реконструкції просторових розподілів спінової густини та часу спін-спінової релаксації за допомогою аналізу власних чисел та власних векторів матриці сигналів. Відзначено, що запропонований метод відновлення томограм характеризується достатнім рівнем стійкості під час роботи з експериментально виміряними даними. Установлено, що аналіз сукупного сигналу спаду вільної індукції від збудження протонів води та молекул жирової тканини у різних просторових шарах у разі ЯМР-томографії дозволяє визначити окремо просторові характеристики протонів різного типу з меншим, за розрахунком на одну томограму, часом проведення експерименту, ніж у традиційних системах управління томографічною установкою. За допомогою математичного моделювання визначено вплив шумів на якість реконструкції томографічних зображень за методом згортки та зворотного проекціювання у проективній томографії. Показано, що дана методика може використовуватись для оптимізації параметрів методів реконструкції. Зазначено, що за обробки проекційних даних у проективній томографії компенсується нерівномірність і нестабільність характеристик детекторів приймальної системи та підвищується якість відновлення томограм, а також проведення зворотніх перенормувань на рівні 1/8 - 1/4 частини від загальної кількості значень сигналів, виміряних окремими елементами приймальної системи, та фільтрація проекційних даних двовимірними фільтрами гаусоподібного профілю дає змогу одержати реконструкцію задовільної якості.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.155 +
Шифр НБУВ: РА331903

 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського