Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124048395<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Балко О.Б. 
Структурно-функціональна організація каротоворіцинів та їх роль в мікробному антагонізмі : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.Б. Балко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено фізико-хімічні, біологічні, літичні та нуклеазні властивості різних типів бактеріоцинів Erwinia carotovora, встановлено особливості їх лізогенної індукції, виділення та кілерної дії. Вивчено поліпептидний склад, структурну організацію та роль даних кілерних факторів у процесах антагонізму між бактеріями. В модельних експериментах показано, що в процесі міжбактеріального антагонізму важливу роль відіграють бактеріоцини. Виявлено, що лізогенна індукія E. carotovora призводить до утворення трьох типів каротоворіцинів: макромолекулярних часток типів В і К та коліциноподібних кілерів типу С. Виявлено хвилеподібний характер виділення бактеріоцинів усіх типів. Встановлено, що коліциноподібні каротоворіцини (типу С) впливають виключно на близькоспоріднені штами E. carotovora, асоційовані з неспецифічною ендонуклеазною активністю, яка доповнює їх кілерну дію шляхом лізогенної індукції бактеріофагів. У макромолекулярних каротоворіцин (типи В і К) виявлено ширший спектр кілерної активності та здатність лізувати штами E. carotovora та E. coli. Відзначено, що часткам даних типів нуклеазні властивості не притаманні. Високомолекулярні каротоворіцини побудовано з 7-ми поліпептидів - трьох мажорних (23, 25, 46 кДа) та чотирьох мінорних (31, 54, 58, 91 кДа). Виявлено, що до складу коліциноподібних кілерів входить лише один мажорний поліпептид (54 кДа). Встановлено, що бактеріальні лізати E. carotovora J2 містять структури типу фагових базальних пластинок, які характеризуються сферичною формою та чотирьохосьовим типом симетрії. Виявлено, що дані частки не мають аналогів серед відповідних утворів фагової природи.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.311 +
Шифр НБУВ: РА349875


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського