Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124049850<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Анциферов А.В. 
Теорія і практика шахтної сейсморозвідки : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / А.В. Анциферов ; НАН України. Ін-т фізики гірн. процесів. — Донецьк, 2003. — 30 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано галузь застосування та основні задачі методів шахтної сейсморозвідки геологічних порушень вугільних пластів, які враховують конкретні умови експлуатації вугільних басейнів України, що надало змогу розвинути методологічні засади застосування сейсмічного методу. Теоретично обгрунтовано домінування бічних хвиль у хвильових полях, які спостерігаються за умов вугленосних формацій України, що дозволяє їх ефективно використовувати як основний "інструмент" шахтної сейсморозвідки. З використанням конкретних значень пружних параметрів вугілля та вміщуючих порід і зміни їх характеристик залежно від стадії метаморфізму та епігенезу теоретично обгрунтовано структури реєстрованих сигналів і параметри хвильових пакетів, що їх складають, для характерних гірничо-геологічних умов вугленосних формацій України, це надало змогу удосконалити існуючі та розробити нові методики шахтної сейсморозвідки. Установлено експериментально та підтверджено теоретичними розрахунками залежності структури сейсмічного сигналу та параметрів хвильових пакетів, що складають його прохідну та відбиту частини, що дає можливість розробити сучасні системи критеріїв прогнозу. Запропоновано критерії виявлення та оцінки технологічних параметрів геологічних порушень вуглепородного масиву (диз'юнктивних і плікативних тектонічних порушень, розмивів). Розроблено метод сейсмічної локації попереду вибою та системи шахтних спостережень, які дають змогу виявляти геологічні порушення вугільних пластів попереду фронту очисних робіт за його просуванням на глибину до 60 м з надійністю прогнозу 80 - 85 %. Наведено схеми комплексного використання методів сейсмічного просвічування, відбитих хвиль і локалізації попереду вибою. Узагальнено методику цифрової обробки даних шахтної сейсморозвідки з використанням спеціалізованого пакета прикладних програм, що забезпечує високий ступінь ефективності проведення сейсморозвідувальних робіт.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: И111 + И111
Шифр НБУВ: РА325859


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського