Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124050094<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Гвоздь В.М. 
Терморезистивні теплові пожежні сповіщувачі з покращеними характеристиками та методи їх температурних випробувань : Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.М. Гвоздь ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Показано, що у разі побудови теплових пожежних сповіщувачів (ТПС) перевагу слід віддавати варіанту їх розробки, що базується на використанні терморезистивного ефекту. Зазначено, що основною характеристикою ТПС є час їх спрацьовування, який залежить від температури та постійної часу сповіщувача, яка є складовою часу спрацьовування ТПС. Для різних за формою чутливих елементів розроблено математичні моделі, що використовують рівняння теплопровідності, визначено межові умови експлуатації. Моделі побудовано як перехідні та передатні функції, динамічним характером яких є постійна часу. Обгрунтовано вибір форми чутливого елементу ТПС, за допомогою якого забезпечується підвищення швидкодії не менше, ніж на порядок. Відзначено, що для зйому інформації доцільно використовувати мостову вимірювальну схему на постійному струмі. З метою підвищення швидкодії, а також розширення функціональних властивостей, введено показник - структурну надлишковість. Для визначення постійних часу ТПС розроблено методи та відповідні засоби, відмінні залежно від виду теплового впливу на ТПС. За ступінчатого впливу запропоновано способи, що передбачають здійснення розрахунку інтегрального показника якості та використання функцій, що модулюють, а саме, функцій Ерміта. За імпульсного теплового впливу постійна часу визначається як різниця двократних питомих інтегралів від вхідного та вихідного сигналів, а за лінійнозростаючої у часі температури здійснюється вимір величини запізнення між вхідним і вихідним сигналами ТПС. Визначено вплив інерційності засобів виміру, а також завад та нестаціонарності на величину постійної часу ТПС. Розроблено макетні зразки, досліджені еспериментально. Доведено можливість забезпечення швидкодії терморезистивних ТПС, яка наближається до швидкодії безінерційних ТПС. Запропоновано алгоритм температурних випробувань терморезистивних ТПС, який забезпечує скорочення терміну їх здійснення завдяки застосуванню однотипних випробувань.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960,2-57 +
Шифр НБУВ: РА336959

 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського