Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124052003<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Глущик С.В. 
Українська антропонімія у Генеральному описі Лівобережної України 1765 - 1769 рр.: словотвірна і морфологічна структура (на матеріалі Київської сотні Київського полку) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.В. Глущик ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено словотвірну та морфологічну структури української антропонімії на матеріалі Генерального опису Лівобережної України 1765 - 1769 рр. - унікальної писемної пам'ятки XVIII ст., яка ще не розглядалась у контексті лінгвістики. Антропоніми досліджено за кількома ознаками. За кількістю одиниць, які входять до їх складу, та співвідношенням власних/загальних назв виділяються одно-, дво-, три- та чотиричленні іменнування, а також описові конструкції. Досліджено основні групи імен за походженням (слов'янські, грецькі, давньоєврейські, латинські), наведено показники їх частотності та варіативності. Проаналізовано основні функціональні характеристики імен, прізвиськ, патронімів, визначено місце прикметникових іменувань з суфіксом -СК- у цій системі. Визначено основні способи та моделі творення імен, прізвиськ, патронімів, а також словотвірні формати, які використовуються. З'ясовано головні риси системи іменування; активне використання однопоколінних іменувань; прямий порядок елементів іменування (розміщення імені на першому місці); словотвірні зміни у разі формування жіночого прізвиська або патроніма. Ознаками розвитку та динамічності системи іменувань можна вважати наявність варіантів фонетичного та словотвірного характеру, використання похідних утворень замість канонічних варіантів імен.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2 +
Шифр НБУВ: РА327466

 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського