Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124052917<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Нурадинов А.С. 
Управління формуванням структури металевих заготівок шляхом теплосилових дій на твердіючі сплави : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / А.С. Нурадинов ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне узагальнення закономірностей процесів кристалізації, термокапілярного масопереносу ліквуючих домішок, формування кристалічної структури та властивостей твердіючих литих заготовок за умов теплосилових дій на рідкий і твердіючий розплав. За методами фізичного та математичного моделювання на підставі результатів експериментальних досліджень визначено закономірності тепломасопереносу у рідких і твердіючих сплавах за умов диференційованого тепловідводу, зовнішнього тиску, вібрації та газоімпульсного перемішування. Доведено важливу роль конвекції у формуванні структури зливків і одержано дані щодо кількісного зв'язку процесів кристалізації та структуроутворення зі значенням температурного градієнту за перерізом зливків. Аналітично й експериментально підтверджено гіпотезу - просування ликватів у міждендритних ділянках твердіючих сплавів відбувається не внаслідок молекулярної дифузії, а в результаті розвитку капілярного та конвективного масопереносів і взаємопов'язана з виникненням міжфазних сил на межі ліквуючих речовин і зростаючих кристалів. Установлено кількісний взаємозв'язок кінетики просування ліквата з параметрами зовнішнього тиску. Експериментально доведено, що реалізація механізму дії вібрації на твердіючий розплав пов'язана з умовами зовнішнього тепловідводу: за інтенсивного тепловідводу механізм дії вібрації на розподіл полягає у руйнуванні фронту кристалізації за рахунок ударних навантажень пружних хвиль, а за умов слабкого тепловідводу - у створенні центрів кристалізації за рахунок розвитку кавітації. Науково обгрунтовано оптимальні параметри газоімпульсного перемішування сплавів. Віброобробка твердіючих сталевих, чавунних і алюмінієвих зливків забезпечила суттєве подрібнення макро- та мікроструктури у сталі, утворення тонкодиференційної графічної евтектики у чавуні, рівномірний розподіл евтектики в алюмінієвому сплаві, підвищення на 15 - 45 % пластичних властивостей сталі та на 33 - 54 % алюмінієвого сплаву, а також суттєве зниження остаточних напруг у сталевих зливках і зварювальних швах.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: К615.4 +
Шифр НБУВ: РА351832


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського