Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124056344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Степук О.В. 
Функціональні особливості гемодинамічних параметрів серцево-судинної системи під впливом факторів різної природи : Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Степук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Уперше проаналізовано електричну активність серця, показники центральної і периферичної гемодинаміки, стан фізичного розвитку підлітків та осіб раннього репродуктивного віку, які мешкають у сільській місцевості з інтенсивною хімізацією сільського господарства, у районах постійного радіологічного контролю та у відносно чистій екологічній зоні (м. Луцьк). Встановлено, що показники електричної активності серця підлітків віком 12 - 16 років і дорослих 21 - 35-ти років, які мешкають у всіх досліджених зонах, знаходяться в межах фізіологічної норми; тривалість інтервалу P-Q знижена у всіх підлітків та дорослих, за винятком дівчат сільської місцевості. У дорослих, які проживають у сільській місцевості, встановлено збільшений хвилинний об'єм крові і середній динамічний тиск у порівнянні з нормою. В зоні радіаційного контролю у чоловіків збільшеними були систолічний об'єм крові, об'ємна швидкість викиду, потужність міокарда лівого шлуночка та ударний індекс у порівнянні з відносно екологічно чистою зоною. Не відмічено істотної різниці між показниками периферичної гемодинаміки у підлітків відносно екологічно чистої зони, сільської місцевості та радіаційно забрудненої зони, але виявлено тенденцію до зменшення її інтенсивності у районах з підвищеним рівнем іонізуючої радіації. У хлопців сільської місцевості виявлено інтенсивніше кровонаповнення судин верхніх кінцівок, у дівчат - краще кровонаповнення судин гомілок у порівнянні з підлітками відносно екологічно чистої зони. У чоловіків сільської місцевості відмічено тенденцію до нормалізації кровонаповнення периферичних судин у порівнянні з I групою. Встановлено, що в зоні радіаційного контролю у дорослих амплітуда швидкого наповнення судин верхніх і нижніх кінцівок нижча, ніж у відносно екологічно чистій. У чоловіків та жінок, які проживають у радіаційно забруднених районах, виявлено гіперстенічний тип конституції тіла, у жінок сільської місцевості - астенічний, у відносно екологічно чистій зоні - нормостенічний.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732*801.1-6 +
Шифр НБУВ: РА327868


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського