Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124056499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Гончарова Т.О. 
Характеристика нейрогуморального статусу і вітамінного забезпечення дітей, які перенесли гостру нейроінфекцію, та особливості їх реабілітації : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.О. Гончарова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 22 с.: рис. — укp.

Вивчено значущість анамнестичних, клінічних особливостей, імунного, нейрогуморального статусу, нейровітамінного забезпечення в дітей, які перенесли гостру нейроінфекцію та на підставі знайдених змін, розроблено способи корекції функціональних порушень і ускладнень у центральній нервовій системі (ЦНС). Наведено дані обстеження 128-ми дітей, які перенесли менінгоенцефаліт і менінгіт у віці від 1-го місяця до 16-ти років життя. Функціональні порушення й ускладнення у ЦНС та психиці реєстровано у 91,4 % дітей, протягом двох років вони залишилися у 35,8 % з них. У 11-ти дітей (8,6 %) у періоді відновлення будь-яких змін у нервовій системі за даними клінічного й інструментального обстеження не було встановлено. На спадковість, тяжкість функціональних порушень і ускладнень впливали перебіг гострого періоду нейропаії, етіологія захворювання, вік дитини, її преморбідний резидуально-органічний фон. Виявлено різноманітні функціональні порушення та ускладнення, у 75-ти (58,6 %) дітей - з цереброастенічним синдромом, у 47-ми (36,7 %) - з мінімальною мозковою дисфункцію, вегетативні дисфункції реєстровано у 32-х (25,4 %) реконвалесцентів, у 29-ти (22,7 %) дітей - з компенсованою гідроцефалією, 21 (16,4 %) пацієнт страждав на епілептиформний синдром, нейросенсорну готовність спостережено у 6-ти (4,7 %) дітей. Значну увагу приділено аналізу спадкової обтяженості, вивченню анамнестичних, соціально-побутових факторів і психо-негативних особливостей за умов розвитку несприятливих наслідків. Досліджено особливості клітинного розвитку несприятливих наслідків. Вивчено особливості клітинного імунітету, фактора некрозу пухлин, досліджено рівень опіоїдних пептидів, а саме: бета-ендорфіну, мет-енкефаліну, проаналізовано вітамінну забезпеченість дітей, що перенесли нейроінфекції. На підставі зареєстрованих порушень обгрунтовано доцільність і ефективність застосування нейрометаболічних препаратів "Ноофен" і "Нейрон" та ноотропої дієти у комлплесі реабілітаційних заходів. Доведено, що за умов використання у комплексному лікуванні дітей з функціональними порушеннями й ускладненнями у ЦНС зазначених нейрометаболічних препаратів і ноотропної дієти частота, тяжкість наслідків і ускладнень зменшується.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.620.16 +
Шифр НБУВ: РА350838


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського