Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124056740<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Дейкало І.М. 
Хірургічне лікування хворих на тиреотоксичний зоб, ускладнений ентеральним синдромом : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / І.М. Дейкало ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Уперше у хворих на тиреотоксичний зоб визначено клінічний симптомокомплекс ентеральних розладів, який об'єднаний у поняття "тиреотоксичний ентеральний синдром". За умов експерименту вивчено патоморфологічні зміни органів шлунково-кишкового тракту у випадку екзогенного тиреотоксикозу. Показано, що гіпертиреоз значно погіршує травну функцію тонкої кишки та зумовлює патологічні зміни в її морфологічній будові: деструкцію мікроворсинок апікальної поверхні епітеліоцитів, руйнування органел цитоплазми, набряк міжклітинної речовини, скупчення плазмоцитів, розширення грануляторної ендоплазматичної сітки, а також викликає ендогенну інтоксикацію. Доведено, що ентеросорбенти сприяють відновленню травної функції тонкої кишки та зменшують ендотоксикоз. Вивчено особливості гідролізу та всмоктування вуглеводів у хворих на тиреотоксичний зоб. Установлено, що глибина порушень порожнинного та мембранного гідролізу й абсорбції вуглеводів залежить від важкості тиреотоксикозу, його тривалості та наявності тиреотоксичного ентерального синдрому: за легкого - травлення в тонкій кишці прискорене, що зумовлено підвищенням активності ферментів порожнинного та мембранного травлення; у випадку середньоважкого та важкого тиреотоксикозу знижується активність порожнинного та мембранного травлення, абсорбційна здатність кишки, зменшуються та зникають функціональні резерви всмоктування, а їх стимуляція спричинює зворотний ефект. Установлено, що тиреотоксикоз призводить до зміни активності амілолітичних та ліплітичних ферментів порожнинного та мембранного травлення. Виявлено, що у хворих з ентеральним синдромом, незалежно від важкості тиреотоксикозу, активність ферментів знижена. Показано, що тиреотоксична ентеропатія має структурно-функціональне підгрунтя, перебудова структури слизової оболонки тонкої кишки є морфологічною підставою тиреотоксичного ентерального синдрому. Вивчено місцеві імунні реакції у слизовій оболонці тонкої кишки у хворих на тиреотоксичний зоб. З наростанням важкості тиреотоксикозу настають істотні зміни цих реакцій: порушується співвідношення між плазмоцитами, які синтезують імуноглобуліни основних класів, знижується рівень секреційного імуноглобуліну A. Показано, що важкість імунологічних порушень корелює з важкістю тиреотоксикозу та глибиною морфологічних змін. Науково обгрунтовано доцільність та вивчено ефективність комплексної медикаментозної корекції тиреотоксичної ентеропатії в процесі передопераційного приготування та післяопераційної реабілітації хворих.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА325857


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського