Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124057067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Павлов С.В. 
Церебропротективна активність похідних (4-оксо-4-Н-хіназолін-3-іл)-алкіл (арил) карбонових кислот в умовах імобілізаційного стресу (експериментальне дослідження) : автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.В. Павлов ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2007. — 25 с. — укp.

Вперше запропоновано стратегію утворення церебропротекторів, засновану на дизайні молекули хіназоліна шляхом введення в його структуру дипептидних фрагментів і пептидергічних структур. Одержано дані про антиоксидантну й антирадикальну активність 36-ти сполук похідних (4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)-алкіл (арил) карбонових кислот. Дослідами in vitro встановлено, що 5 сполук на моделях ферментативного й неферментативного ініцювання СРО за здатністю інгібіювати утворення супероксидрадикалу, монооксида азоту й гальмування процесів окисної модифікації білків (ОМБ) перевищують референс-препарати ("Тіотриазолін", "Емоксипін", "Семакс", N-АЦЦ). Розширено уявлення й описано основні механізми розвитку когнітивного дефіциту за умов імобілізаційного стресу. Показано роль окисного пошкодження білків, нуклеїнових кислот, зміни активності ГАМК-ергичної системи, експресії генів раннього реагування в розвитку даних порушень. Вперше на моделі імобілізаційного стресу вивчено антиоксидантну й церебропротективну активність похідних (4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)-алкіл (арил) карбонових кислот. Встановлено, що у механізмі церебропротективної дії похідних (4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)-алкіл (арил) карбонових кислот основне місце займає їх здатність позитивно впливати на компоненти антиоксидантного захисту (каталазу, супероксиддисмутазу), знижувати ступінь окисної модифікації білків у тканинах головного мозку, гальмувати утворення стабільних метаболітів NO. Виявлено, що дані похідні здатні знижувати явища енергодефіциту за рахунок інтенсифікації енергетично більш вигідного окиснювання у циклі Кребса, а також зменшувати витрати інтермедіатів ГАМК-шунта в енергообміні нейрональної клітини. Вперше показано, що церебропротективний ефект найбільш активної сполуки (4[4-оксо-3(4Н)-хіназолін] бензойної кислоти) (ПК66) пов'язаний з її здатністю знижувати гіперекспресію генів раннього реагування-c-fos та підвищувати концентрацію антиапоптичного білка - bcl-2 в зоні CA 1-гіпокампа в результаті впливу на такі відстрочені механізми загибелі нейронів, як апоптоз.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51 + Р281.70-1 +
Шифр НБУВ: РА354288


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського