Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2008120319219820081203192198<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Грядущий В.Б. 
Розробка способу підвищення вибухобезпеки на сполученнях лав з вентиляційними виробками при стовповій системі відпрацювання : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.26.01 / В.Б. Грядущий ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Проаналізовано існуючі способи та засоби запобігання загазуванню, спалахам і вибухам метану в тупиковій частині вентиляційної виробки, що погашається, і на її сполученні з лавою. Визначено їх ефективність. Показано, що формування місцевих і шарових скупчень метану у тупику погашення такої виробки та на її сполученні з лавою зумовлюється швидкостями руху повітря, величиною витоків повітря через вироблений простір і газовиділення у ньому. Показано, що формувння місцевих і шарових скупчень метану в тупику погашення вентиляційної виробки та на її сполученні з лавою визначається швидкостями руху повітря в тупику та його довжиною, величиною витоків повітря через вироблений простір і газовиділенням у ньому. Розроблено дискретну імітаційну модель для дослідження закономірностей формування вибухонебезпечних об'ємів газового середовища, розподілу концентрації метану за перерізом і довжиною тупикової частини вентиляційної виробки та на її сполученні з очисним вибоєм. Установлено, що витоки повітря з виробленого простору біля межі з бічною поверхнею тупикової частини виробки, що погашається, розшаровуються за рівнем концентрації метану та спрямовано надходять у тупик, що погашається, у вигляді струминного витікання за параболічною траєкторією. Розроблено програму "Газовий режим тупика" та керівництво користувача. Обгрунтовано спосіб дегазації тупикової частини вентиляційної виробки за рахунок низьконапірної ежекції. Розроблено та випробувано експериментальний зразок вентилятор-ежекторної установки, визначено його раціональні аеродинамічні параметри та сферу застосування. Створено математичну модель включення вентилятор-ежекторної установки у вентиляційну мережу шахти для розрахунків на ПЕОМ повітро-розподілу по виробках без втрати точності. Установлено вплив роботи та продуктивності вентилятор-ежекторної установки, витоків повітря крізь нещільності у трубопроводі та коефіцієнта ежекції на аеродинамічні параметри виїмкових дільниць і очисних вибоїв. Виведено залежність для визначення мінімальної кількості повітря, яку необхідно подавати на виїмкову дільницю з урахуванням газовідсмоктування з тупика погашення.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.120.5
Шифр НБУВ: РА359039


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського