Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081211001041<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Шельов А.В. 
Цитогенетична оцінка племінних ресурсів сільськогосподарських тварин : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / А.В. Шельов ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2008. — 21 с. — укp.

Зроблено цитогенетичне оцінювання особливостей соматичної хромосомної мінливості у різних видів і порід сільськогосподарських тварин. Виявлено ряд специфічних проявів хромосомної мінливості для окремих видів, встановлено її залежність від впливу ендо- й екзогенних чинників. Серед порівнюваних видів сільськогосподарських тварин - великої рогатої худоби (ВХР), свиней, коней - найвищу частку й індивідуальну мінливість за відсотком клітин зі структурними порушеннями хромосом і найменшу - за відсотком поліплоїдних метафаз зафіксовано у ВРХ, а найменшу за відсотком аберантних метафаз - у коней. Доведено, що для порід з м'ясним характером продуктивності у порівнянні з молочними породами ВРХ і м'ясо-сальними породами свиней, характерним є вищий рівень поліплоїдних клітин. З'ясовано, що тварини сірої української породи ВРХ і миргородської породи свиней відрізняються від тварин решти порід свого виду вищою часткою клітин з міжхромосомними асоціаціями за типом робертсонівських транслокацій. Досліджено залежність окремих цитогенетичних характеристик від чинників ендо- й екзогенного характеру. Зафіксовано залежність відсотку аберантних метафаз клітин зі структурними порушеннями хромосом і міжхромосомними асоціаціями за типом робертсонівських транслокацій від рівня екологічного забруднення. Встановлено залежність відсотку анеуплоїдів першого типу, поліплоїдів та клітин з асинхронним розходженням центромерних районів хроматид від породної та видової належності.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П531 +
Шифр НБУВ: РА358508


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського