Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090603002712<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кот Ю.Г. 
Структурно-метаболічна відповідь сполучної тканини на дію розтягуючого механічного напруження : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ю.Г. Кот ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено регуляторну роль механічного напруження у процесах синтезу, процесингу та визначенні структурних характеристик основних біополімерів сполучної тканини - колагену типу I, еластину і глікозаміногліканів. Виявлено, що підвищення механічного напруження у фізіологічних межах викликає інтенсифікацію синтезу всіх вивчених структурних біополімерів. Встановлено зміну співвідношень інтенсивностей їх синтезів, що призводить до зміни питомого вмісту кожного з вивчених біополімерів і, як наслідок, до зміни кількісного та якісного складу міжклітинного матриксу. З'ясовано, що відповідно до цього змінюються і біомеханічні властивості сполучної тканини в цілому. Виявлено, що у межах фізіологічних напружень досліджуване явище може бути адаптацією до підвищення фізичних напруг, а поза цими межами - основою патології. На прикладі аорти (як моделі) доведено, що механічне напруження може ускладнювати та прискорювати розвиток атеросклерозу судин. Вперше виявлено, що під впливом даного явища в тканині знижується ступінь внутрішньоклітинних ферментативних модифікацій колагену типу I - гідроксилювання пролілу, окиснювального лезамінування лізилу та гідроксилізилу, а ступінь глікозилювання, навпаки, збільшується, що призводить до зниження термостабільності молекул колагену та їх комплексів з полісахаридами.Встановлено, що структурний стан цих ланок визначає характер зворотних зв'язків у системі клітина - міжклітинний матрикс.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.3*725.111.32 +
Шифр НБУВ: РА361261


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського