Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090625000665<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Копитін М.О. 
Комплексна рентгенодіагностика раку легені в умовах Донбасу : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / М.О. Копитін ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2009. — 26 с. — укp.

Вивчено значущість комплексного використання методу одержання зображення у діагностиці раку легенів (РЛ), зокрема, на тлі професійної пилової патології. Як головний чинник смертності РЛ посідає перше місце серед онкологічних захворювань. Найбільш високі показники випадків захворювання реєстровано у промислових районах, зокрема, у Донбасі. Наведено результати обстежень 90-та хворих на РЛ та 20-ти - з професійними пиловими захворюваннями легень. Для проведення дослідження застосовано методи - конвенційну оглядову рентгенографію та цифрову флюрографію, рентгенографію, комп'ютерну томографію, віртуальну й оптичну бронхоскопії. Відзначено, що сучасна рентгенологічна діагностика РЛ потребує комплексного підходу, застосування різних методів залежно від форми та стадії захворювання. Цифрові ретгтенографія та флюорографія можуть використовуватися для виявлення ранніх стадій периферичної форми РЛ. Зауважено, що дані, одержані за допомогою рентгенографії та лінійної томографії органів грудної порожнини не є достатні для діагностування РЛ. Відзначено, що спіральна комп'ютерна томографія повинна проводитися "тонкими" сканами: не більше 5,5 мм, а інкремент рекострукції повинний дорівнювати 1/2 товщині скану, з контрастним підсиленням. За необхідності дані можуть доповнюватися скануванням у режимі високого розподілу (за чутливості 88,6 %, специфічності - 75,2 %, точності - 83,3 %). У разі підозри на центральний РЛ повинна застосовуватися методика "віртуальної бронхоскопії" (за чутливості - 78,6 %, специфічності - 67,1 %, точності - 72,4 %).

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-436 +
Шифр НБУВ: РА362074


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського