Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090625000668<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Лещишин І.М. 
Комплексне лікування і профілактика ерозивно-виразкових гострих гастродуоденальних кровотеч у хворих на інфаркт міокарда : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.М. Лещишин ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розроблено модель інфаркту міокарда (ІМ) у щурів шляхом діатермокоагуляції передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії у верхній третині, яка забезпечує розвиток ІМ у всіх тварин. Уперше на експериментальному матеріалі встановлено, що гострі пошкодження гастродуоденальної слизової оболонки на третю добу після ІМ виникають у 60 % тварин з моделлю ІМ. Вивчено стан судин підслизового шару шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК). Установлено взаємозалежність між тяжкістю ІМ, яку оцінювали за вираженістю гострої лівошлуночкової недостатності (ГЛШН) та гістологічними змінами стінки шлунка, зокрема, у венозній системі. За результатами експериментальних і клінічних досліджень показано роль венозного застою у підслизовому шарі шлунка та ДПК у патогенезі ерозивно-виразкових уражень та ерозивно-виразкової гострої гастродуоденальної кровотечі (ЕВГГДК) у разі ІМ, що дозволило обгрунтувати новий метод профілактики цих ускладнень. На підставі аналізу великого клінічного матеріалу уточнено частоту ерозивно-виразкових уражень шлунка і ДПК та ЕВГГДК у хворих на ІМ, яка становить 78,8 %, зокрема, прижиттєво не діагностованих кровотеч за даними автопсії у 20,2 % випадків. Розроблено й обгрунтовано алгоритм вибору лікувальної тактики у разі виникнення ЕВГГДК у хворих на ІМ, який грунтується на уточненні показань для оперативного лікування залежно від величини фракції викиду лівого шлуночка. Доведено його ефективність щодо зниження рівня летальності у цій групі хворих. Розроблено новий тип оперативного втручання у разі кровотеч з глибоких виразкових дефектів, розміщених на задній стінці ДПК, який грунтується на тампонаді виразки парусоподобним пілородуоденальним клаптем-дуплікатурою, оберненим слизовою оболонкою назовні. На великому клінічному матеріалі доведено ефективність призначення омепразолу та комбінації мікроіонізованого діосміну з гесперидином з метою профілактики ЕВГГДК у хворих на ІМ, що дозволяє зменшити частоту виникнення ЕВГГДК у цих пацієнтів з 3,4 до 2,5 % (p = 0,036) та частку струминних кровотеч (Forrest -I) езофагогастродуоденоскопії - з 24,0 до 14,9 % (p = 0,013).

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2 + Р410.140.45 +
Шифр НБУВ: РА361532


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського