Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090625000929<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Калачнюк Л.Г. 
Молекулярні аспекти екзогенної регуляції метаболізму у клітинах мікроорганізмів-сімбіонтів та тварини-господаря : автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Л.Г. Калачнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вивчено особливості контактування нововідкритої ГТФ-ази (білок RsgA) з малою субодиницею рибосоми у клітині Escherichia coli. RsgA з високим ступенем афінності зв'язується з тмРНК, не впливає на швидкість її аміноацилювання аланіл-тРНК-синтетазою і здатні брати участь у трансляційних і / або транс-трансляційних процесах. Результати даного вивчення та дані щодо інгібування активації ГТФ-ази аміноглікозидними антибіотиками, специфічними до 30S субодиниці у зоні A-сайту дозволили з'ясувати нові відомості стосовно функціонування рибосоми та можливі механізми регуляції трансляційних процесів у клітинах прокаріотів. Показано, що для підтримання стабільності функціонування травної системи жуйних тварин важливу роль відіграє мікробний зовнішньоклітинний редокс-потенціал та фактори, які здатні його змінити. Швидкість змін концентрації аміаку у рубці залежать від утворення сполук глутамату, а також піроглутамату та регулюються аліментарними чинниками. Виявлено сутнісні активності фосфокетолази та наявність високої активності 2-кето-3-дезокси-6-фосфоглюконатальдолази та фруктозодифосфатальдолази у клітинах певних пектинолітичних бактерій за повної утилізації пектину, ксилозу й інших субстратів, що свідчить про перетворення їх метаболічними шляхами Ентера - Дудорова й Ембдена - Мейєргофа - Парнаса відповідно. Це підтверджується стехіометрією утворених метаболітів, яку можна регулювати факторами живлення. Токсична дія пентахлоренолу є вірогідно зниженою у разі введення до раціону сорбентів, йонофору та джерел легкодоступної енергії. В екзогенній регуляції інтрацелюлярного метаболізму суттєву роль відіграють властивості межувального глутаматдегідрогеназного комплексупро- й еукаріотичного походження, азотфіксувальні, дегідрогеназні й інші біохімічні реакції, які беруть участь у процесах зменшення дії токсикантів та відновленні пошкоджених клітин.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.112.2 + Е40*725.112.2 + Е40*725.112.2
Шифр НБУВ: РА362708


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського