Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090625001353<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Чічкань М.В. 
Правове регулювання соціального захисту інвалідів в Україні : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.В. Чічкань ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання становлення та розвитку права на соціальний захист як одного з провідних прав людини у соціальній державі. Проведено порівняльний аналіз визначення понять "соціальний захист" і "соціальне забезпечення" у національному та зарубіжному законодавстві. Зроблено висновок, що соціальне забезпечення є частиною соціального захисту. Обгрунтовано доцільність використання поняття соціального захисту у законодавстві щодо характеристики системи досліджуваних правовідносин. Обгрунтовано новий підхід щодо розуміння поняття інвалідності як наявності у людини певної хвороби або вади, яка унеможливлює виконання нею певних звичних і життєво необхідних для неї дій або процесів, що обумовлює визнання людини інвалідом в установленому порядку та відповідне піклування про неї у вигляді соціальної допомоги та захисту з боку держави та суспільства. Доведено, що змістовним наповненням поняття інвалідності є його розуміння як процесу, який складається з передумови, наслідків і причинного зв'язку між ними. До передумови віднесено втрату здоров'я й обмеження життєдіяльності, наслідком визнано надання соціальної допомоги, проявом причинного зв'язку є обов'язок держави надавати цю допомогу у разі визнання людини інвалідом в установленому порядку. Вперше виділено етапи розвитку понять "інвалід" та "інвалідність", кожен з яких характеризується різним змістовим наповненням даних категорій. Вперше визначено, що загальними ознаками інвалідності є соціальна недостатність, фізичний або психічний розлад здоров'я, який є природженим або виникає внаслідок травми або захворювання, позбавлення людини в результаті такого розладу певних умінь або навичок, які зазвичай притаманні людському організму, потреба у соціальній допомозі, реабілітації, причинний зв'язок між визнанням людини інвалідом та обов'язком держави здійснювати соціальний захист відносно неї. Доведено, що коригування людиною природного відбору обумовлює виникнення відповідного обов'язку піклування з боку держави та суспільства щодо інвалідів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153 +
Шифр НБУВ: РА362501


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського