Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090625001665<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Чубіна Т.Д. 
Рід Потоцьких в Україні (Тульчинська лінія): суспільно-політичні та культурологічні аспекти : автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Т.Д. Чубіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 36 с. — укp.

На підставі просонографічної методики з'ясовано стан дослідження тульчинської лінії роду Потоцьких, визначено рівень і повноту його науково-теоретичного обгрунтування. З'ясовано, що основними напрямами соціокультурної діяльності роду Потоцьких була суспільно-політична та культурно-мистецька діяльність, визначено внесок його видатних представників у дані сфери суспільного життя. Неупереджено висвітлено життя та спадщину відомого магнатського роду, оцінено його місце і значення в українсько-польських відносинах, показано роль Потоцьких у розвитку історії та культури України. Зазначено, що соціокультурна спадковість продукується предками та приймається нащадками у вигляді таких складових, як майно (від нерухомості до бібліотек і фамільних архівів), виховання й освіта, належність до вищої страти та схильність до певних видів індивідуальної самореалізації, культурно-інтелектуальні прояви, пам'ять про видатних предків і сімейний зв'язок з іншими родами. Встановлено, що кожне покоління роду Потоцьких було представлене неординарними особистостями, які зробили вагомий внесок в економічний і культурний розвиток регіону, країни, нації. Наголошено, що Потоцькі не були простими спостерігачами або фіксаторами подій, а навпаки, були їх активними учасниками, творцями суспільно-політичних, культурологічних процесів, основоположниками культурних традицій.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР) Потоцьки + Т3(4УКР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА362181


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського