Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090728001200<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кіт Л.Я. 
Пурпурові сіркобактерії водойм Яворівського сіркового родовища: морфофізіологічна характеристика і роль у детоксикації сірководню : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.Я. Кіт ; Ін-т біології клітини НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено еколого-мікробіологічний моніторинг водойм Яворівського сіркового родовища та виділено чисті культури фотосинтезувальних пурпурових сіркобактерій. Вивчено їх роль у процесах очистки води від сірководню. Встановлено, що нагромадження у зазначених водоймах значної кількості сульфатів і сірководню зумовлене порушенням природної рівноваги між мікробіологічними та хімічними процесами окиснення та відновлення сполук сірки. Показано, що у мікрофлорі цих водойм домінують сапрофітні й олігонітрофільні мікроорганізми. Виявлено поступове зростання кількості фотосинтезувальних сіркобактерій з характерною сезонною динамікою. Серед пурпурових сіркобактерій найбільш часто зустрічаються представники родів Thiocapsa (Thiocapsa sp.), Lamprocystis (Lamprocystis sp.), Chromatium (Chromatium sp.) і Thiospirillum. Удосконалено методи виділення та культивування цих бактерій. Визначено якісний і кількісний склад основних фотосинтезувальних пігментів виділених культур пурпурових сіркобактерій. Установлено, що всі виділені культури є облігатними фотолітоавтотрофами, для яких характерна наявність перерваного циклу трикарбонових кислот на стадії окиснення alpha-кетоглутарату та наявність гліоксидатного шунта. Виявлено, що Thiocapsa sp. і Lamprocystis sp. на відміну від Cromatium sp., мають помірну аеротолерантність. Установлено, що пурпурові сіркобактерії здатні активно утилізувати сірководень і можуть відігравати важливу роль у детоксикації даного забруднювача у водоймах Яворівського сіркового родовища.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.321.2*73 + Е422.321.2*723.4 +
Шифр НБУВ: РА363015

 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського