Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090728001412<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Пасько Я.І. 
Соціальна держава: теоретичні імплікації та історичні версії : автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Я.І. Пасько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 30 с. — укp.

Праналізовано феномен соціальної держави, визначено детермінанти її становлення та функціонування, розглянуто соціально-філософську концептуалізацію й історичні версії. Висвітлено базові теоретичні підходи щодо держави соціальної справедливості, розкрито практичне значення даного владного інституту в Європі й Україні. Досліджено проблематику комплексних прав особи, зокрема, соціальних. Проаналізовано потенціал адаптивності модерної соціальної держави до сучасних глобалізаційних викликів та її спроможність до модернізації. Реконструйовано зміст сучасного розуміння соціальної держави як важливого чинника демократії та свободи, висвітлено різні аспекти розвитку даного владного інституту у контексті його укоріненості в соціально-культурних традиціях, сумісності з вимірами справедливості й ефективності. Виявлено, що незважаючи на теорії щодо зменшення ролі держави на сучасному етапі її значення не лише не послаблюється, але стає ще більш вагомішим. Зроблено висновок про посилення впливу держави на правовий розвиток, інновацій, солідарності та встановлення соціальної справедливості. На підставі огляду теоретичних підходів становлення й еволюції соціальної держави визначено сутність і практичне значення даного інституту влади, в якому вдало поєднано виміри справедливості й ефективності, загального та приватного блага.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ю6*667 +
Шифр НБУВ: РА362271


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського