Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090928000479<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Пелецька О.В. 
Поліморфізм гену ангіотензинперетворюючого ферменту та ефективність антигіпертензивної терапії : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Пелецька ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив I/D поліморфізму гену ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) на клінічний перебіг артеріальної гіпертензії (АГ), розвиток гіпертрофії міокарда лівого шлуночка й ефективність антигіпертензивної терапії інгібіторами АПФ та сартанами. Встановлено наявність впливу I/D поліморфізму гену АПФ на клінічний перебіг АГ. Найбільш важливі відмінності виявлено у хворих з гомозиготним типом спадкоємства D та I алелі, у хворих з ID генотипом - певною мірою менші. Для DD генотипу характерні більший анамнез щодо гіпертонічної хвороби, обтяжена спадковість у разі АГ, а також більш тяжкий перебіг захворювання з ураженням органів-мішеней. Відзначено, що для хворих з II генотипом характерний безсимптомний перебіг захворювання та вірогідно пізніший вік маніфестації АГ. Виявлено залежність антигіпертензивної дії АПФ і сартанів від поліморфізму гену АПФ. Інгібітори АПФ більш ефективні у разі II генотипу. За цього за умов їх дії відбувається зниження систолічного артеріального тиску (САТ) на 19 %, діастолічного артеріального тиску (ДАТ) - на 16,1 %, досягнення цільового рівня АТ за умов монотерапії - через 6 місяців у 89 % випадків. У разі DD генотипу ці показники становили 17,8 %, 12,8 % та 50 % відповідно. Блокатори рецепторів ангіотензину II мали більш виражену антигіпертензивну дію у носіїв D алеля, а саме: зниження САТ на 21,2 %, ДАТ - на 20,4 %, досягнення цільового АТ за умов монотерапії - в 79 % випадків, у разі II генотипу - відповідно 18,2 %, 16 % та 64 %.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА364004


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського