Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20091125001861<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Гудзь Н.В. 
Ріст і розвиток клоакальної сумки качок у постнатальному періоді онтогенезу : автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.В. Гудзь ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

У качок віком від однієї до 270-ти діб установлено наявність клоакальної сумки. У птиці віком 300 діб вона є у 25 % особин, а в 330-добової - відсутня. Форма клоакальної сумки качок віком від однієї до 150-ти діб є видовжено-овальною, а у старших - спицеподібною. Визначено, що ріст клоакальної сумки качок закінчується у їх 60-добовому віці. У слизовій оболонці клоакальної сумки качок віком від однієї до 180-ти діб виявлено структурно-функціональні одиниці, які показують, що цей орган виконує функції центрального та периферичного органів імуногенезу. Формування клоакальної сумки як центрального органа імуногенезу не завершується з вилупленням качок. Її структурно-функціональні одиниці (лімфоїдні вузлики першої групи) утворюються до 30-добового віку птиці, а максимального розвитку досягають у віці 60 - 90 діб. У складі паренхіми клоакальної сумки качок виявлено клітини, які створюють мікрооточення для розвитку лімфоцитів, а також клітини B-лімфоцитопоезу, гранулоцити, макрофаги та плазмоцити. Ознаки інволюції клоакальної сумки виявлено у качок віком старше 60-ти діб. Відзначено, що структурно-функціональні одиниці паренхіми клоакальної сумки не виявляються у качок віком старше 210-ти діб, що свідчить про припинення функціонування цього органа ще до його повної інволюції.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*694.426 + П683.1-263 +
Шифр НБУВ: РА365020


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського