Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20091229001238<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Бурлака Є.А. 
Окисно-індуковані порушення при артеріальній гіпертензії у дітей та підлітків і їх корекція : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Є.А. Бурлака ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 28 с. — укp.

Вивчено роль окисно-індукованих порушень за умов артеріальної гіпертензії (АГ) у дітей і підлітків. Розроблено нові напрямки їх корекції, яка передбачає для проведення терапії таких хворих використання антиоксидантних засобів. На підставі результатів обстеження 150-ти дітей і підлітків з АГ виявлено особливості суб'єктивної симптоматики та показників психофізіологічного статусу залежно від типу добового профілю артеріального тиску (АТ) і тривалості захворювання на АГ. У дітей зі стабільною АГ спостережено підвищений показник алекситимії та знижений рівень якості життя, який корелює з рівнем алекситимії. У дітей з лабільною АГ (ЛАГ) рівень алекситимії та показник якості життя практично не відрізнялись від значень здорових дітей. Установлено збільшення рівнів ситуативної тривожності у дітей зі стабільною АГ (САГ) і ЛАГ та подовження тривалості захворювання. У всіх дітей з АГ виявлено підвишення рівнів швидкості генерування супероксидних радикал-аніонів NAD(P)H-оксидазою нейтрофільних гранулоцитів крові. Незалежно від добового профілю АТ у дітей з ПГ визначено підвищення рівнів синтезу оксиду азоту нейтрофільним гранулоцитами крові. На підставі результатів проведеного дослідження визначено активацію супероксид-генерувальних і NO-синтезуючих систем нейтрофільних гранулоцитів крові дітей і підлітків, що є передумовою розвитку неспецифічного запалення й окисно-індукованих пошкоджень стінки судин. У всіх дітей з АГ виявлено підвищені рівні утворення 8-оксогуаніну та 8-гідрокси-2-дезоксигуанозину - показників окисного пошкодження гуаніну ДНК, що свідчить про збільшення швидкості окисно-індукованих пошкоджень ДНК в організмі.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА365432


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського