Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100202001077<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Бойко Н.В. 
Мікроорганізми як фактор гомеостазу техногенно порушених екосистем Верхнього Потисся : автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Бойко ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2009. — 48 с. — укp.

Визначено роль мікроорганізмів у забезпеченні гомеостазу техногенно порушених екосистем Верхнього Потисся. Показано, що за умов масштабного поліелементного забруднення, типового для досліджених територій України й Угорщини, важкі метали інтенсивно мігрують в ланцюгу живлення, взаємозалежно нагромаджуються у тканинах вищих рослин і зумовлюють незворотні зміни мікробних угруповань грунту та води. Відзначено, що головною негативною відмінністю новосформованих ценозів є збільшений у них вміст умовно-патогенних бактерій. Для біоіндикації поліелементного забруднення грунту іонами важких металів запропоновано використовувати штам Acinetobacter spp., для деструкції тіоціанатів - сапрофітні бактерії роду Klebsiella, а для очистки промислових стічних вод від фенолів - штам AF01 (IMB B-7102) Aeromonas hydrophila разом з клиноптилолітовою матрицею. На клітинно-молекулярному рівні вивчено основні механізми взаємодії коменсальних бактерій з організмом господаря. Показано можливість специфічної активації B1 клітин через їх B клітинний рецептор (BCR) T-незалежним антигеном типу 1 - бактеріальним фосфорилхоліном H. influenzae - і залежність проникності слизових оболонок організму від структурних особливостей бактерій-коменсалів. Доведено участь секреторного IgAs, аутокринного фактора росту Reg III beta "/" gama та поверхневого білка SP-D у підтриманні гомеостазу слизових поверхонь організму. До клітинних факторів, які регулюють гомеостаз слизових оболонок організму господаря, належать інтраепітальні нормальні кілери кишечнику (особливо тонкого) та бронхолегеневі й альвеолярні макрофаги. Визначено основні профілі продукованих про- та протизапальних цитокінів на рівні експресії регуляторних генів дендритними клітинами периферійної крові людини шляхом специфічної активації in vitro цих клітин різними бактеріальними антигенами. Зареєстровано та впроваджено у ветеринарну практику новий біопрепарат - моноспорин-ПК. Доведено протективну, економічну й екологічну ефективність його застосування у тваринництві. Обгрунтовано доцільність використання відібраних представників коменсальної та нормальної мікрофлори організму людини як основи нових бактеріальних препаратів вибіркової дії щодо певних умовно-патогенних бактерій - збудників опортуністичних інфекцій.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.3*801.4 +
Шифр НБУВ: РА366607


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського