Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100302001450<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Зурнаджи Л.Ю. 
Папілярна карцинома щитовидної залози: морфологічна характеристика в різні періоди після Чорнобильської катастрофи : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Л.Ю. Зурнаджи ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Наведено дані про зміни морфологічних характеристик папілярних карцином щитовидної залози (ЩЗ) за результатами проведених комплексних структурних досліджень у постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи дітей і підлітків, у зв'язку з віком хворих під час операції та латентного періоду розвитку пухлин. Установлено поступове збільшення відсотка інкапсульованих форм, "маленьких" карцином (до 1 см), а також дві тенденції змін інвазійних властивостей пухлин, а саме: вікової і часової. Доведено, що схильність папілярних карцином до метастазування не залежить від наявності лімфоїдної інфільтрації (CD45-позитивних), макрофагів (CD68-) чи дендритних (S100-позитивних), клітин у тканинах ЩЗ, але вона споріднена з вищою проліферативною активністю пухлинних клітин у хворих з регіонарними та віддаленими метастазами. З використанням методу інтерфазного FISH аналізу з'ясовано, що з подовженням латентного періоду посилюється кластеризація аберантних клітин з порушеннями у гені RET, що уможливлює мультиклональність чи кооператину участь кількох онкогенів у розвитку папілярної карциноми. Доведено можливість використання імуногістохімічної реакції з антитілами до галектину-3 для розмежування папілярної карциноми та фолікулярних новоутворень ЩЗ.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-2 +
Шифр НБУВ: РА366910


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського