Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100426002140<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Турчинова Н.П. 
Специфічність мінливості кількісних ознак ячменю ярого при схрещуванні сортів різного еколого-географічного походження : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.П. Турчинова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено різний рівень прояву кількісних ознак, їх мінливості та характеру взаємозв'язків між ними, що свідчить про можливість досягнення досить високої інтенсивності формотворчих процесів у разі гібридизації та щодо доцільності використання в селекції репродукцій сортів різних зон вирощування. Виявлено відмінності в ефектах загальної та специфічної комбінаційної здатності між формами одного й того ж сорту з різних місць вирощування. Висвітлено конкретні шляхи використання цих форм у гібридизації ячменю ярого. Проведено аналіз характеру генетичного контролю кількісних ознак у сортозразків ячменю ярого. Розкрито неоднаковість співвідношення домінантних і рецесивних алелей у різних репродукцій одного й того ж сорту. Виділено та рекомендовано для використання у селекційних програмах сорти - донори цінних ознак. У результаті схрещування сортів за повною діалельною схемою створено 56 гібридів, у яких вивчено прояв гетерозису та характер успадкування господарсько цінних ознак, а у найпродуктивніших гібридів другого покоління визначено ступінь і частоту трансгресій. Визначено, що кращі з них рекомендовано як новий вихідний матеріал для селекційного використання. За результатами проведених досліджень створено колекцію селекційно цінних ліній ячменю ярого з комплексом підвищених ознак продуктивності.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31 +
Шифр НБУВ: РА368370


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського