Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100426002531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Гуменник К.В. 
Феноменологічна теорія упорядкування та сегрегації в антифазних доменах твердих розчинів заміщення : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.В. Гуменник ; НАН України, Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості фазового перетворення порядок - непорядок у бінарних ГЦК та ОЦК сплавах. Проведено оцінювання тривалості життя проміжних станів нестійкої рівноваги. Одержано еволюційні рівняння для квадратичного та кубічного кореляторів випадкового поля параметрів порядку, показано, що середній розмір доменів зростає пропорційно до кореня часу, питомий об'єм невпорядкованих областей зменшується обернено пропорційно часу, а середня товщина антифазних границь зменшується обернено пропорційно квадратному кореню часу. Виявлено, що малий початковий радіус атомних кореляцій у сплаві може перешкоджати появі далекого порядку на початковому етапі після гартівної еволюції. З'ясовано, що за умови загартування сплаву у проміжний температурний інтервал, перехід порядок - непорядок може поєднувати елементи спінодального та нуклеаційного механізмів. На прикладі бінарного ОЦК сплаву довільного складу досліджено сегрегаційні процеси, що супроводжують формування полідоменної упорядкованої структури. Побудовано модель сплаву, у межах якої мірою нерівноважності системи у цілому є просторава неоднорідність і нерівність один одному хімічних потенціалів двох підграток, які утворюють ОЦК гратку сплаву. Одержано систему кінетичних рівнянь, що описує одночасний перебіг процесів упорядкування та дифузії. Показано, що спочатку за "мікроскопічні" часи формується полідоменна впорядкована структура, а потім відбувається повільний процес сегрегації основного компоненту сплаву у районі антифазних границь.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 +
Шифр НБУВ: РА368468


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського