Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=20100525001110<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2
   
Макух О.І. 
Особливості межових психічних станів молодших школярів у процесі навчальної діяльності : автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.І. Макух ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміст поняття "межові психічні стани", визначено їх основні симптоматичні прояви. Визначено, що межові психічні стани дітей зумовлюються тривогами, страхами та негативними емоціями. Зазначено, що істотною складовою цих станів є неврози, що виникають внаслідок гострої психічної травми, різного роду конфліктів і переживань, а також через неправильне виховання й інші впливи соціального життя. Встановлено причини навчальної неуспішності молодших школярів, що пов'язана з обставинами шкільного життя та психологічними чинниками розвитку особистості. Експериментальне дослідження причин низької навчальної успішності та невисокої розумової активності молодших школярів показало, що даними причинами є нервово-психічні розлади (межові стани), які мають високий, середній і низький рівні свого прояву у першокласників. Обгрунтовано, що перші труднощі навчання пов'язані з травмувальною дією межових психічних станів школярів. Розкрито способи ефективного розв'язання завдань навчально-виховного процесу, що передбачають застосування психокорекційних заходів і модернізацію дидактичних методів і принципів навчання. Запропоновано авторську психокорекційну програму, спрямовану на подолання (чи запобігання) межових психічних станів у дітей молодшого шкільного віку.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-734 + Ю983.402.1 + Р733.62-32 +
Шифр НБУВ: РА369708 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
   
Михайлюк А.О. 
Підвищення ефективності локалізації пожеж в резервуарах з нафтопродуктами : автореф. дис... канд. техн. наук : 21.06.02 / А.О. Михайлюк ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано новий підхід щодо вирішення науково-практичної задачі підвищення ефективності локалізації пожеж в резервуарах з нафтопродуктами за рахунок збільшення точності математичного опису цих процесів та оптимізації сил і засобів для охолодження резервуарів, що горять. Проаналізовано моделі горіння нафтопродуктів та методи оцінювання їх теплового впливу на споруди резервуарного парку, охарактеризовано особовий склад підрозділів МНС, які беруть участь у гасінні пожежі. Побудовано математичну модель нагріву резервуара, що горить, в якій враховано нерівномірний нагрів сухої стіки резервуара та теплообмін опроміненням, конвекцією, а також передачу тепла за рахунок теплопровідності сталі. З'ясовано, що дана модель дозволяє визначити розподіл температури по сухій стінці резервуара у довільний момент часу. Виявлено, що розподіл температури по висоті сухої стінки має лінійний характер, а на коефіцієнти цієї залежності впливають діаметр резервуара та вид нафтопродукту. Побудовано математичну модель стікання водної плівки по вертикальній стінці резервуара, яка дозволяє розраховувати межі області охолодження стінки резервуара за умов подачі води пожежними стволами. Одержано залежності швидкості стікання та товщини водної плівки від її переміщення. Експериментально визначено залежність коефіцієнта тепловіддачі від нагрітої стінки резервуара залежно від періоду часу, протягом якого вона покрита плівкою. Сформульовано задачу оптимального вибору сил і засобів для охолодження резервуара, що горить, запропоновано алгоритм її розв'язання. Як критерії оптимальності запропоновано використовувати мінімум витрати води, особового складу або пожежних автомобілів. Нові моделі, методи й алгоритми реалізовано у вигляді програмного комплексу, який дозволяє візуалізувати тепловий потік від резервуара, що горить, обрати позиції для розміщення пожежних стволів, оцінити наслідки дій щодо охолодження резервуара. Наведено рекомендації щодо використання програмного комплексу для розробки картки гасіння пожежі в резервуарі з нафтопродуктом і проведення штабних навчань.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 н68
Шифр НБУВ: РА370523 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського