Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=20100525001252<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2
   
Обертинська О.В. 
Поширення ротавірусів на території України та удосконалення методичних підходів до їх визначення в водних об'єктах довкілля : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 03.00.06 / О.В. Обертинська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця МОЗ України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вперше обгрунтовано новий спосіб концентрації ротавірусів (РВ) з води з використанням штучно синтезованого та стандартизованого сорбенту гідрогелю метилкремнієвої кислоти (ГГМКК) вітчизняного виробництва "Креома-Фарм". За експерименталних умов вивчено основні чинники впливу на процеси адсорбції й елюції РВ людини та тварин, встановлено високу адсорбційну активність ГГМКК стосовно РВ людини, визначено оптимальні параметри ефективної адсорбції та найбільш сприятливі умови елюції РВ людини та тварин. Показано, що запропонований спосіб дозволяє досягти 500-кратної концентрації РВ з проб води. Вперше на підставі результатів польових порівняльних досліджень, проведених на території 20-ти областей України, доведено високу ефективність способу концентрації РВ на основі ГГМКК з води різного виду водокористування та ступеня забруднення. Вперше розроблено схеми й алгоритми санітарно-вірусологічного дослідження на РВ людини питної води, води поверхневих (відкритих) і підземнх водоймищ, стічних вод. Одержано нові дані порівняльних досліджень ефективності виявлення РВ людини у пробах води та запропоновано нові методичні підходи щодо індикації збудника з застосуванням простих/швидких тестів. Удосконалено методи виділення й ідентифікації РВ людини у перещеплюваних культурах клітин. Проведено комплексне дослідження ролі ротавірусних інфекцій у структурі гострих кишкових інфекцій (ГКІ) у шести містах різних регіонів України (Київ, Львів, Одеса, Суми, Харків та Чернігів). Встановлено питому вагу ротавірусних гастроентеритів серед випадків ГКІ, розкрито особливості вікового та сезонного поширення РВ. Вперше проведено молекулярно-генетичне дослідження РВ, поширених на території України. Виявлено генотипи Р[8]G1, Р[8]G2, Р[8]G3, Р[8]G4, Р[4]G2 РВ серологічної групи А. Проведено порівняльний генетичний аналіз циркулюючих [Р]G генотипів РВ. Вперше встановлено домінуючу циркуляцію РВ Р[8]G1 - Р[8]G4 генотипів і рідкісного генотипу Р[8]G9, що визначається переважно у Бразилії.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1 + Р194.1-0 + Р11(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА369680


Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
   
Лиман С.І. 
Середньовічні цивілізації Західної, Центральної та Південно-Східної Європи: досвід досліджень в українських землях Російської імперії (1804 - перша половина 1880-х рр.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 07.00.02 / С.І. Лиман ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено ранній етап розвитку медієвістики в Україні. Обгрунтовано концепцію зародження та становлення медієвістики, проблеми якої досліджувалися в епоху розквіту історичної думки з урахуванням актуальності цивілізаційних проблем. На підставі вивчення середньовічних джерел, джерел з історії медієвістики, наукової літератури розглянуто періодизацію, центри медієвістики в Україні, процес підготовки кадрів, теоретичні та конкретно-історичні підходи до ключових питань історії західноєвропейського, слов'янського, візантійського середньовіччя. Виявлено високий ступінь відповідності висновків медієвістів України змісту середньовічного наративу, розкрито переважно антизахідний характер їх цивілізаційних моделей. Спростовано існуюче уявлення про медієвістику як про "чисту" науку, встановлено значний вплив на неї суспільно-політичних та ідеологічних факторів. Дореволюційну медієвістику України розглянуто як важливу складову загальноросійської та європейської історичної думки.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)4-7 + Т1(4УКР)4/5 +
Шифр НБУВ: РА370047 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського