Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20110203001610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кривомаз Т.І. 
Таксономічна структура та особливості екології міксоміцетів лісів України : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.21 / Т.І. Кривомаз ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2010. — 29 с. — укp.

Узагальнено видову різноманітність міксоміцетів лісів України та відомості про їх поширення за геоботанічними регіонами. З'ясовано таксономічну структуру видів класу Myxomycetes, яких у державі налічується зараз 278. Виділено ядро міксоміцетів лісових формацій України, а також групи міксоміцетів за частотою їх трапляння та поширення. Впорядковано класифікацію екологічних груп міксоміцетів за типами субстратів з використанням прийнятої у сучасній науковій літературі термінології (фіто-, міко-, ліхено-, копро- та геофільні). Проаналізовано розподіл міксоміцетів України за основними підгрупами фітофільних міксоміцетів (підстилкові, ксило-, кортико-, бріо- та гербофіли). Нівальні міксоміцети виділено в окрему групу. Продемонстровано формування індивідуальних комплексів видів міксоміцетів на певному типі субстрату. Встановлено особливості таксономічної структури міксоміцетів у семи типах лісу, що дозволяє визначити асоціації міксоміцетів з прогнозованим видовим складом для комплексної оцінки біорізноманітності лісових угруповань. Встановлено кореляцію видового складу міксоміцетів з систематичною приналежністю деревних едифікаторів у досліджених типах лісу, що зумовлена співвідношенням родин мікроміцетів у хвойних формаціях, вільхових і грабових, а також дубових і букових лісах.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.4*80 + Е50*804 + Е50*990.3
Шифр НБУВ: РА374972 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського