Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20110405011767<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сич Наталія Сергіївна 
Когнітивні порушення у хворих в гострому періоді інфаркту мозку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Н. С. Сич ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивченно особливості когнітивних та емоційних порушень у 123-х хворих у гострому періоді інфаркту мозку (ІМ), серед яких переважали хворі з дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) судинного генезу І-ІІ стадії в преморбіді. Встановлено, що в перші три доби когнітивні порушення (КП) виявляються у більшості хворих - у 64,78 % хворих за шкалою ММSЕ, емоційні розлади - у 56,34 % хворих. Більш виражені КП спостерігаються у хворих, у яких ІМ виник на фоні ДЕ. Доведено, що на вираженість КП у гострому періоді ІМ має вплив вік хворого (а саме більше 60-ти років), рівень освіти, етіологічний чинник (поєднання АГ, ЦА, ЦД та ожиріння), локалізація вогнища ІМ і наявність ДЕ в преморбіді та не впливає стать хворого. Доведено, що КП прямолінійно пов'язані з порушенням церебральної гемодинаміки. Під час дослідження нейроамінокислот (ПАК) встановлено, що у разі збільшення рівня збуджувальних НАК і зменшення гальмівних, а також гістидину, цистіну погіршуються когнітивні функції. Під час дослідження перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи доведено достовірне збільшення показників дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду, зменшення супероксиддисмутази у хворих з помірними КП у порівнянні з хворими без КП. Дослідження рівня білка 8-100 та нейроспецифічної енолази показало, що їх можна розглядати як додатковий біохімічний показник когнітивної дисфункції у даної категорії хворих. У хворих у гострому періоді ІМ з наявністю КП за даними МРТ виявлено атрофічні зміни переважно кори скроневої, лобної долей, зменшення площини гіпокампу (у хворих похилого віку), лейкоареозис, переважно передній, що вказує на наявність нейродегенеративного процесу та можливий змішаний характер КП. Доведено доцільність застосування препарату корвітин у хворих у гострому періоді ІМ з КП.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р645-324
Шифр НБУВ: РА376898 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського