Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20120116000969<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Дубицький О. Л. 
Ферментативна активність і метаболічна регуляція асиміляції азоту в озимої пшениці за різних умов забезпечення поживними речовинами : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. Л. Дубицький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано комплексний підхід до вивчення ферментативної активності асиміляції азоту у листках озимої пшениці. Встановлено, що за оптимальних умов забезпечення поживними речовинами та максимального збільшення маси зерна, вмісту у ньому білка та клейковини, активність нітратредуктази у листках цих рослин у процесі вегетації позитивно корелює з вмістом у них хролофілу. За несприятливих умов забезпечення поживними речовинами (підвищена кислотність грунтового розчину, низький або достатній вміст елементів живлення) активність нітратредуктази у листках рослин значною мірою залежить від вмісту в них нітратів та амонію. Показано, що в асіміляції амонійного азоту у листках озимої пшениці ключове положення займають глутамінсинтетази. Активність аспарагінсистетаз в листках цих рослин зростає за несприятливих умов забезпечення поживними речовинами. Охарактеризовано значення амонійних та амінних сполук та їх амідів, а також фотосинтетичного апарата листків у регуляції активності цих ферментів. Показано, що активність глутамін- та аспарагінсинтетаз у листках озимої пшениці в онтогенезі регулюється, в першу чергу, інтенсивністю метаболізму азотистих сполук (амонію, глутамату, аспартату й їх амідів) і залежить від інтенсивності функціонування фотосинтетичного апарата рослин.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-434 + П212-273.16
Шифр НБУВ: РА385786 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського