Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=201205100000007086<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ель-та'алу А. Б. 
Молекулярні та клітинні механізми вікових змін функціональних властивостей сполучної тканини : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / А. Б. Ель-та'алу ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено кількісне оцінювання зв'язку між віковими особливостями синтезу, розпаду та вмісту колагену, еластину та глікозаміноглікану, а також процесингу колагену у шкірі, аорті та хвостових сухожиллях як моделі немінералізованої сполучної тканини, й їх функціональними властивостями - в'язко-пружністю, структурною стабільністю та питомим внеском енергій в'язкої течії та гуківської пружності в тканині, яка деформується. Показано, що інверсія напряму вікових змін цих властивостей в ранньому постнатальному онтогенезі визначається зміною співвідношення інтенсивностей синтезу цих біополімерів на тлі підвищення інтенсивностей розпаду кожного з них, а також переважним розвитком у колагені внутрішньомолекулярних зшивок. Біологічне значення даного явища полягає в тому, що в цей період відбувається інтенсивний ріст організму та міжклітинні комплекси з великою структурною стабільністю та жорсткістю не сприяють клітинній диференціації, переміщенню клітин та успішному морфогенезу. Вперше продемонстровано, що вікові зміни фібрилогенезу та розмірів колагенових волокон у тканині визначаються змінами інтенсивності окиснювального дезамінування лізилу й гідроксилізилу за внутрішньоклітинного, а утворення міжмолекулярних зшивок типу шиффових основ - за позаклітинного процесингу. Вперше встановлено, що в основі вікового зменшення накопичення конструкційних біополімерів в тканині - зниження інтенсивності їх синтезу фібробластами з ростом кількості клітинних поділень.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.3*72
Шифр НБУВ: РА383211 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського