Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=М'ЯГКА М. В.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Волкогон В. В. 
Біокомпостування органічного субстрату на основі пташиного посліду за інтродукції асоціації грибів Trichoderma harzianum 128 / В. В. Волкогон, С. М. Деркач, С. Б. Дімова, М. В. М'ягка, Н. В. Луценко, Н. П. Штанько, Л. Т. Наконечна // Агроекол. журн.. - 2018. - № 1. - С. 108-114. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено залежність динаміки розвитку мікроорганізмів у компостованих субстратах на основі курячого посліду від співвідношення - вуглець/азот. Врахування особливостей сукцесій мікроорганізмів у ході компостування надає змогу обгрунтувати оптимальні періоди для інтродукції в компости цінних агрономічних мікроорганізмів. Інокуляція субстрату споро-міцеліальною суспензією Trichodenna harzianum 128 на 2-й місяць компостування сприяє стрімкому зростанню чисельності інтродукованих мікроміцетів, що сягає на 7-й міс 9744 тис. КУО/г сухого компосту. Доведено, що компостування субстрату на основі пташиного посліду із залученням асоціації T. harzianum 128 забезпечує інтенсифікацію мінералізаційних процесів та нагромадження мікроорганізмів - активних деструкторів органічної речовини і продуцентів фізіологічно активних речовин, а також зменшує втрати вуглецю і азоту. Обгрунтовано, що одержаний у такий спосіб біокомпост є перспективним для використання в сільськогосподарському виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні питання сільськогосподарської мікробіології : матеріали Всеукр. наук.-практ. інтернет-конф., 4 - 5 верес. 2019 р., Чернігів / ред.: В. В. Волкогон, М. В. М'ягка, Ю. В. Воробей, В. П. Горбань, С. Б. Дімова, С. Ф. Козар, Є. П. Копилов, Н. О. Кравченко, А. М. Москаленко, О. В. Надкернична, Л. М. Решотько, Л. М. Токмакова, Ю. М. Халеп; НААН України, Ін-т с.-г. мікробіології та агропром. вир-ва, Т-во мікробіологів України ім. С.М. Виноградського. - Чернігів : Брагинець О.В., 2019. - 154 c. - укp.

Увагу приділено актуальним проблемам загальної та грунтової мікробіології, мікробіології кормів, вірусології та біологічного захисту рослин від хвороб і шкідників, а також питанням застосування мікробних препаратів у рослинництві та тваринництві. Досліджено симбіотичні властивості бульбочкових бактерій машу (Rhizobium sp.) після тривалого зберігання в умовах музейної колекції. Розглянуто мікробіологічну діяльність і поживний режим грунту під культурами залежно від їх розміщення в сівозміні та способів основного обробітку в ній. Оцінено вплив пробіотичних штамів молочнокислих бактерій на аеробну стабільність плющеного вологого зерна кукурудзи. Розроблено та перевірено специфічність праймерів для виявлення фітопатогенних вірусів картоплі. Вивчено ефективність застосування мікробних препаратів у технологіях вирощування сільськогосподарських культур у зоні Полісся за останнє десятиріччя.


Індекс рубрикатора НБУВ: П05 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського