Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=М'ЯКІНЬКОВА Л. О.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

М'якінькова Л. О. 
Особливості застосування антиаритмічних препаратів / Л. О. М'якінькова // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 3. - С. 164-168. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Антиаритмічні препарати застосовують для лікування та запобігання розвитку аритмій. У клінічній практиці вони можуть стати джерелом розвитку нової аритмії. Проаналізовано ефективність і безпечність основних антиаритмічних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.732 + Р410.109-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Торонченко О. М. 
Помилки під час надання екстреної медичної допомоги пацієнтам з ЕКГ-ознаками гострого коронарного синдрому на тлі декомпенсації цукрового діабету з гіперкаліємією / О. М. Торонченко, Л. О. М'якінькова, Д. Д. Баклицький // Патологія. - 2021. - 18, № 2. - С. 243-250. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Описано рідкісний клінічний випадок розвитку гіперкаліємії на тлі декомпенсації цукрового діабету 1 типу з ознаками гострої серцево-судинної недостатності, порушенням ритму та графіки комплексів QRST, первинно діагностований як гострий коронарний синдром (ГКС) з елевацією сегмента ST. За результатами коронароангіографії виключили патологію коронарних артерій. Гіперкаліємію як причину ЕКГ-змін припустили на стаціонарному етапі лікування. Стабілізацію стану пацієнта, відновлення ритму серця та провідності спостерігали на тлі інфузійної підтримки та інсулінотерапії. Патогенез порушення ритму та графіка комплексів QRST мали вторинний генез щодо порушень водно-електролітного обміну, тому відновлення синусового ритму відбулося без застосування антиаритмічних препаратів. Використання антиаритмічних препаратів, рекомендованих під час лікування хворих на ГКС із порушенням ритму, може поглиблювати електролітні зрушення та призводити до виникнення фатальних аритмій в умовах дефіциту інсуліну та гіперкаліємії. Наведений приклад підтверджує першочергову необхідність діагностики життєво небезпечних електролітних зрушень, зокрема гіперкаліємії під маскою ГКС, а також поряд з ЕКГ-ознаками ГКС особливу увагу необхідно приділяти оцінюванню анамнезу та клінічних даних для правильного визначення тактики надання невідкладної допомоги та лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-5,3 + Р415.160.23-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського