Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=FABUNMI S.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Fabunmi S. 
Семантика деяких атомарних операторів у IPCL / S. Fabunmi // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2017. - Вип. 4. - С. 59-62. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто розширену модель стану паралельної програми в мовах Interleaving Parallel Compositional Languages (IPCL). Середовище виконання IPCL - паралельне з почерговим переключенням зі спільною пам'яттю. Багатопотоковість та суперкомп'ютери є прикладами цієї моделі. Модифікація моделі IPCL з динамічним станом взята за основу в цій роботі. Тут вона розширена новими функціями. Задано семантику атомарних операцій test_and_set, swap та atomic у розширеній транзиційній моделі для IPCL. Семантична модель включає стани всіх паралельно виконуваних програм, глобальне дане та локальні дані кожної з них. Кількість екземплярів може змінюватись в ході виконання програми. Локальні та глобальні дані подаються номінативними структурами. Введення атомарних операцій є важливим розширенням мови, оскільки надає змогу моделювати роботу з критичними ресурсами та організовувати взаємне виключення та синхронізацію. Атомарні операції в цілому широко застосовуються у операційних системах. Таке розширення мов IPCL важливе для ширшого охоплення реальних програм і моделювання їх поведінки. Також розширюється область практичного застосування методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21-018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Панченко Т. В. 
Розширений динамічний стан та модель породження екземплярів у IPCL / Т. В. Панченко, Є. В. Іванов, S. Fabunmi, А. В. Скідоненко, Є. О. Трофименко // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2017. - Вип. 4. - С. 127-130. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено середовище паралельного виконання з переключенням і взаємодією через спільну пам'ять. В роботі введено модель паралелізму з динамічним станом транзиційної системи для породження екземплярів паралельних підпрограм та приєднання їх після завершення виконання. У введеній моделі динамічного стану визначено семантику функцій start та join. Судження проведено в межах методу доведення властивостей програм (у тому числі - коректності) у Interleaving Parallel Compositional Languages (IPCL). Мови класу IPCL є адекватною моделлю суперкомп'ютерів з архітектурою спільної пам'яті (UMA та NUMA, апаратних архітектур симетричної багатопроцесорної обробки, операційних систем, систем управління базами даних, централізованих сховищ даних, серверної частини програмного забезпечення клієнт-серверних комплексів тощо). Це розширення є важливим, адже надає змогу моделювати роботу multithreading програм. Залишається важливим питання щодо еквівалентності (або взаємовиразності) двох моделей - з фіксованою параметричною кількістю паралельних програм та з породженням нових екземплярів програм і, відповідно, динамічним станом, семантику якого введено у даній роботі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21-018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського