Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЇДА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Міщук В. Г. 
Використання оцінки клінічних симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у сільських жителів за допомогою скороченої шкали ReQuest / В. Г. Міщук, В. Б. Бойчук, Ю. Т. Манюх, Р. Т. Рій, Н. М. Чемна // Сімейна медицина. - 2013. - № 4. - С. 142-143. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Лі Гуаньхуа 
Структура і семантика лексико-фразеологічної мікросистеми "їда/їжа" : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / Лі Гуаньхуа; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2013. - 16 c. - укp.

Проаналізовано об'єднання ономасіологічних одиниць і семем, репрезентованих лексичними та фразеологічними одиницями, щодо яких використано термін ллексико-фразеологічна мікросистема». Зазначено, що лексико-фразеологічна мікросистема "їда / їжа" складається з ядра й периферії. Доведено, що ядерна лексика розташовується на дев'яти рівнях абстракції. Визначено місце, яке конкретна одиниця посідає в складі ядра, залежить від загальної кількості сем та від кількості диференційних сем. Зауважено, що ядро складається з низки мікрогруп. Наголошено, що багато конкретних лексичних одиниць зі значеням "їда / їжа" служать "будівельним матеріалом" для фразеологічних одиниць із компонентом "їда / їжа", які становлять далеку периферію мікросистеми. Підкреслено, що за ономасіологічним критерієм ці слова об'єднані у вісім підгруп. Зазначено, що за семасіологічним (семантичним) критерієм у мікросистемі виділено фразео-семантичні групи: "результат, підсумок"; "міра, вимір"; "стосунки між людьми"; "оцінка, оцінювання" та ін. Досліджено парадигматичні відношення, в які вступають елементи аналізованої мікросистеми. Описано об'єднання слів, які є складним багатошаровим утворенням, що має певну лігвокультурологічну цінність як можливий фрагмент ідеографічного словника російської мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського