Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=П'ЄЗОАКТИВНИХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Карнаухов В. Г. 
Электромеханические колебания и диссипативный разогрев вязкоупругих тонкостенных элементов с пьезоэффектом / В. Г. Карнаухов, И. Ф. Киричок, В.И. Козлов // Приклад. механика. - 2001. - 37, № 2. - С. 45-77. - Библиогр.: 100 назв. - рус.

Узагальнено результати досліджень щодо вивчення електромеханічної поведінки тонкостінних елементів із в'язкопружних п'єзоактивних матеріалів за умов гармонічного навантаження. Сформульовано спрощену постановку нелінійної задачі електротермов'язкопружності гармонічно деформованого тіла з урахуванням зв'язаності механічних, теплових і електричних полів деформацій, температурної залежності властивостей матеріалу та його фізичної нелінійності. Наведено огляд запропонованих, в основному, авторами клaсичних та уточнених моделей електромеханіки одно- та багатошаруватих оболонок і пластинок за умов загального та гармонічного навантаження з урахуванням залежності електромеханічних характеристик матеріалу від температури, фізичної та геометричної нелінійностей. Обговорено методи розв'язку нелінійних зв'язаних задач електротермов'язкопружності. Наведено аналітичні та числові розв'язки окремих квазістатичних і динамічних задач електротермов'язкопружності для тонкостінних елементів у вигляді стрижнів, пластин і оболонок різної конфігурації за умов гармонічного електричного навантаження. Досліджено вплив дисипації, залежності властивостей матеріалу від температури дисипативного розігріву, фізичної та геометричної нелінійностей на гармонічні та параметричні коливання, а також стійкість розглянутих п'єзоелементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.206 + В251.640.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вісник Київського університету ім. Т.Шевченка / ред.: О. К. Закусило. - К., 2003. - 418 с. - (Фіз.-мат. науки; Вип. 2). - укp.

Наведено оцінку криптографічної функції з використанням техніки алгеброгеометричних кодів, критерій перевірки гіпотез про коваріаційну функцію однорідного та ізотропного гауссового випадкового поля. Описано математичну модель неоднорідного деформування однонаправленого волокнистого двохкомпонентного композита. Розглянуто питання активного демпірування вісесиметричних резонансних коливань круглої пластини за допомогою п'єзоактивних включень. Викладено мінімаксний підхід до задачі оцінювання розв'язків систем параболічних рівнянь, що описують процес розповсюдження домішок в атмосфері. Проаналізовано вплив кадмію на емісійні властивості металевопористих катодів. Висвітлено моделювання деполяризації когерентного випромінювання за багаторазового розсіювання, особливості термоініційованої зміни гетерогенної структури сумішей поліуретану та ацетобутирату целюлози.

Приведены оценка криптографической функции с использованием техники алгеброгеометрических кодов, критерий проверки гипотез о ковариационной функции однородного и изотропного гауссового случайного поля. Описана математическая модель неоднородного деформирования однонаправленного волокнистого двухкомпонентного композита. Рассмотрены вопросы активного демпфирования осесимметрических резонансных колебаний круглой пластины с помощью пъезоактивных включений. Изложен минимаксный подход к задаче оценки решений систем параболических уравнений, описывающих процесс распространения примесей в атмосфере. Проанализировано влияние скадмия на эмиссионные свойства металлопористых катодов. Освещены моделирование деполяризации когерентного излучения при многоразовом рассеивании, особенности термоинициированного изменения гетерогенной структуры примесей полиуретана и ацетобутирата целюлозы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.я54(4Укр)3 + Ж.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Карнаухов В. Г. 
Тепловое разрушение полимерных элементов конструкций при моногармоническом деформировании / В. Г. Карнаухов // Приклад. механика. - 2004. - 40, № 6. - С. 30-70. - Библиогр.: 97 назв. - рус.

Надано постановки задач про теплове руйнування просторових і тонкостінних елементів конструкцій з пасивних та п'єзоактивних матеріалів у разі їх моногармонічного деформування. Представлено методи розрахунку критичних значень параметрів механічного та електричного моногармонічного квазістатичного чи динамічного навантаження, а також методи дослідження закритичних станів. Виконано аналіз впливу різних факторів на критичні значення параметрів моногармонічного навантаження. Порівняно теоретичні та експериментальні дані, які свідчать про достовірність використання розглянутих моделей теплового руйнування елементів конструкцій з полімерних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Курилюк В. В. 
Вплив п'єзоактивних акустичних коливань на процеси перенесення заряду та фотолюмінесценцію в легованих структурах GaAs/AlGaAs / В. В. Курилюк, О. І. Половина, О. О. Коротченков // Укр. фіз. журн. - 2008. - 53, № 6. - С. 579-585. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проведено порівняльні експериментальні та теоретичні дослідження процесів перенесення заряду у двовимірному електронному газі в структурі GaAs/AlGaAs під дією п'езоактивних акустичних коливань ультразвукової частоти. Експериментально зареєстровано зміни спектра фотолюмінесценції та її просторового розподілу в збуджувальному високочастотному п'єзоелектричному полі. Наведені дані добре узгоджуються зі змінами, одержаними за допомогою числового моделювання. Показано, що нормальна до площини GaAs складова п'єзоелектричного поля здатна впливати на процеси перпендикулярного перенесення заряду у структурі. Зареєстровано перегин на вольт-амперній характеристиці структури, характерний для резонансного тунелювання крізь бар'єрні шари, та запропоновано відповідну модель вигину зон у п'єзоелектричному полі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Киричок И. Ф. 
Моногармонические колебания и виброразогрев электромеханически нагруженной круглой пластинки с пьезоэлектрическими актуаторами при учете деформации сдвига / И. Ф. Киричок, М. В. Карнаухов // Приклад. механика. - 2008. - 44, № 9. - С. 104-114. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

В уточненій постановці розглянуто зв'язану задачу про вимушені згинні коливання та дисипативний розігрів круглої в'язкопружної пластинки з п'єзоактивними актуаторами у разі вісесиметричного електромеханічного навантаження. В'язкопружну поведінку матеріалів описано концепцією комплексних модулів, які залежать від температури дисипативного розігріву. Моделювання електромеханічної поведінки пластинки грунтується на прийнятті гіпотез типу Тимошенка для механічних змінних та адекватних їм гіпотез відносно електричних польових величин у п'єзоактивних шарах актуатора. Температура вважається постійною по товщині пакета. Нелінійну задачу розв'язано за допомогою крокового за часом методу з використанням на кожному кроці методів дискретної ортогоналізації та скінченних різниць для розв'язання відповідно рівнянь механіки та теплопровідності. За допомогою числових розрахунків досліджено вплив деформації зсуву, температурної залежності властивостей матеріалів, граничних умов і геометричних параметрів пластинки на коливальні характеристики та величину електричного потенціалу, підведеного до електродів актуатора для компенсації механічного навантаження, що обумовлює вимушені коливання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.35 + В251.630.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Карнаухова Т. В. 
Коливання і дисипативний розігрів в'язкопружних шаруватих тонкостінних п'єзоелементів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т. В. Карнаухова; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2000. - 18 c. - укp.

На основі концепції комплексних характеристик з використанням гіпотез Кірхгофа - Лява й адекватних їм гіпотез про розподіл за товщиною електричних польових величин і температури побудовано математичні моделі невісесиметричних коливань шаруватих оболонок обертання, складених із пасивних і п'єзоактивних шарів, з урахуванням дисипації, викликаної нею температури вібророзігріву та залежності властивостей матеріалу від температури. Розроблено числово-аналітичну методику розв'язання нелінійних крайових задач для рівнянь у частинних похідних, до яких призводять такі моделі. Ця методика грунтується на ітераційних процедурах нелінійної механіки й скінченно-елементному методі розв'язання лінійних крайових задач кожної ітерації. Для випадку, коли властивості матеріалу не залежать від температури, одержано точні аналітичні розв'язки задачі про коливання і вібророзігрів біморфних прямокутної пластини й циліндричної панелі, а також задач про поширення фронту теплової деполяризації в шарі, циліндрі та кільцевій п'єзопластині. На основі розроблених моделей і методів шляхом розв'язання конкретних задач досліджено вплив дисипації, температури вібророзігріву, залежності властивостей матеріалу від температури на амплітудно- та температурночастотні характеристики, коефіцієнти затухання й електромеханічного зв'язку, докритичний і критичний теплові стани тонкостінних пластин й оболонок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.203.4 + В251.209

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карнаухова О. В. 
Параметричні коливання в'язкопружних шаруватих тонкостінних п'єзоелементів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. В. Карнаухова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 17 c. - укp.

На основі гіпотез Кірхгофа - Лява й адекватних їм гіпотез про розподіл за товщиною електричних польових величин розроблено нелінійні та лінеаризовані математичні моделі параметричних коливань шаруватих в'язкопружних тонкостінних п'єзоелементів, складених із пасивних і п'єзоактивних шарів. Одержано аналітичні розв'язки лінеаризованих задач про параметричні коливання шаруватих пружних і в'язкопружних прямокутних п'єзапластин, прямокутних у плані пологих п'єзооболонок і циліндричних п'єзопанелей з шарнірним закріпленням їх торців. Розроблено скінченно-елементні методи дослідження головних областей динамічної нестійкості параметричних коливань п'єзопластин та оболонок обертання. На базі даних моделей та методів розв'язано задачі та шляхом аналізу числових результатів досліджено вплив структурної неоднорідності, дисипативних властивостей матеріалів, механічних та електричних межових умов, сил інерції у докритичному стані та геометричної нелінійності на динамічну стійкість п'єзоелементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.331,022 + В251.320.9,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Номбре С. Б. 
Просторові коливання і хвилі у анізотропних тілах з гнучкими нерозтяжними покриттями граней : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / С. Б. Номбре; Донец. держ. ун-т. - Донецьк, 2000. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено теоретичному числово-аналітичному дослідженню процесів збудження, розповсюдження, відбиття та заломлення нормальних хвиль у тривимірних тілах у вигляді шару та прямокутної призми необмеженої довжини з прямолінійно-анізотропних п'єзоактивних та неп'єзоактивних матеріалів за наявності на граничних поверхнях тіл або на їх частині безінерційних гнучких нерозтяжних покриттів. Побудовано та досліджено дисперсійні рівняння. Вивчено структури та особливості повних дисперсійних спектрів нормальних хвиль. Розроблено методики дослідження процесів збудження, відбиття, заломлення хвиль у призматичних тілах з використанням рядів за множинами нормальних хвиль. Досліджено особливості динамічних крайових ефектів. Розвинуто теорію динамічних однорідних розв'язків стосовно просторових задач про коливання однов'язних прямолінійно-ортотропних пластин з покриттям граней. Визначено системи однорідних розв'язків для п'єзоактивних пластин, що містять некласичні комплексні вектор-функції. Побудовано та досліджено розв'язки задач про коливання ортотропних дископодібних тіл у формі паралелепіпеда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109.203.6-7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Філоненко М. М. 
Синтез та властивості п'єзоактивних оксидних і халькогенідних структур з розвиненою поверхнею : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / М. М. Філоненко; НАН України. Ін-т хімії поверхні. - К., 2004. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 + В379.225,022 + Г122.413.1,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Хотенко І. М. 
Хвилі в твердих нелінійно пружних п'єзоактивних сумішах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.06 / І. М. Хотенко; НАН України. Ін-т гідромеханіки. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Застосовано теорію двофазної твердої суміші до опису деформування п'єзопорошків і побудовано базову систему диференціальних рівнянь теорії двофазних п'єзопружних сумішей. Досліджено задачі про прямий (задача Лекса - Нелсона) і обернений п'єзоелектричні ефекти. Описано особливості поширення плоских п'єзопружних хвиль і теоретично передбачено додатковий механізм суттєвої зміни хвильового поля п'єзопорошку в порівнянні зі звичайною п'єзокерамікою. Побудовано квадратично нелінійну теорію двофазної п'єзоелектричної суміші і отримано базові нелінійні рівняння поширення і взаємодії плоских п'єзопружних хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.706.303.5-2 + В379.371.7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Карнаухова Т. В. 
Основные соотношения теории термовязкоупругих пластин с распределенными сенсорами и актуаторами / Т. В. Карнаухова, Е. В. Пятецкая // Приклад. механика. - 2010. - 46, № 1. - С. 94-104. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Одержано основні рівняння теорії тонкостінних термов'язкопружних пластин з п'єзоелектричними сенсорами та актуаторами при моногармонічному механічному й електричному навантаженнях. Їх одержано з використанням класичних механічних гіпотез Кірхгофа - Лява. Термомеханічна поведінка пасивних і п'єзоактивних матеріалів описується концепцією комплексних характеристик. Розглянуто методи розв'язування нелінійних задач активного демпфування термомеханічних коливань пластин за допомогою сенсорів та актуаторів. Як приклад розглянуто задачу про вплив температури дисипативного розігріву на демпфування вісесиметричних коливань термов'язкопружної суцільної круглої пластини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.65 + В251.331

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Карнаухов В. Г. 
Влияние диссипации и вызванного ею виброразогрева на характеристики колебаний трехслойных пьезоэлектрических оболочек вращения / В. Г. Карнаухов, Т. В. Карнаухова, В. И. Козлов, В. К. Луц // Акуст. вісн.. - 2001. - 4, № 3. - С. 39-52. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Розглянуто задачу про вимушені коливання та вібророзігрів тришарових п'єзоелектричних оболонок обертання, складених із середнього пасивного та двох п'єзоактивних зовнішніх шарів. Дисипативні властивості матеріалів враховано з використанням концепції комплексних характеристик. У випадку незалежних від температури властивостей матеріалів задачу зведено до послідовного розв'язування задачі електромеханіки, розрахунку дисипативної функції та розв'язування рівняння теплопровідності з відомим джерелом тепла. Для залежних від температури властивостей матеріалів задача стає суттєво нелінійною, для її розв'язування запроновано ітераційні методи в поєднанні з методом скінченних елементів. Детально розглянуто задачу про коливання та дисипативний розігрів тришарової циліндричної п'єзопанелі. За умови шарнірного закріплення її торців для першого із вказаних випадків одержано аналітичні розв'язки. Зіставлення аналітичних і скінченно елементних розв'язків свідчить про високу точність та ефективність розробленого числово-аналітичного методу. Для другого випадку наведено результати розрахунків частотної залежності амплітуди коливань, температури, коефіцієнтів згасання та електромеханічного зв'язку в околі першого резонансу. Всі ці характеристики показують типову для нелінійних систем поведінку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Карнаухов В. Г. 
Термомеханіка зв'язаних полів в непружних матеріалах та елементах конструкцій при гармонічному навантаженні / В. Г. Карнаухов // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2013. - Вип. 3. - С. 142-145. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розлянуто основні питання термомеханіки зв'язаних полів в тілах з пасивних і п'єзоактивних непружних матеріалів у разі гармонічного навантаження: рівняння стану, постановку зв'язаних задач, методи їх розв'язування, вплив зв'язанності на термомеханічну поведінку непружних тіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.606.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Карнаухов В. Г. 
Термомеханика неупругих тонкостенных элементов конструкций с пьезоэлектрическими сенсорами и актуаторами при гармоническом нагружении (обзор) / В. Г. Карнаухов, И. Ф. Киричок, В. И. Козлов // Приклад. механика. - 2017. - 53, № 1. - С. 9-74. - Библиогр.: 158 назв. - рус.

Наведено моделі, числово-аналітичні методи та результати дослідження вимушених резонансних коливань і дисипативного розігріву непружних тонкостінних елементів конструкцій з п'єзоелектричними сенсорами й актуаторами у разі моногармонічного механічного й електричного навантажень. Термомеханічна поведінка пасивних і п'єзоактивних матеріалів описується концепцією комплексних характеристик. Прийнято, що вони залежать від температури й інваріантів тензора деформацій. Для моделювання коливань і дисипативного розігріву тонкостінних елементів з сенсорами й актуаторами використано класичні й уточнені термомеханічні теорії. Розв'язки нелінійних зв'язаних задач термомеханіки тонкостінних елементів одержано з використанням ітераційних і числових методів. Розглянуто теплове руйнування вказаних елементів. Описано методи розрахунку критичних параметрів електричного та механічного моногармонічного навантаження, а також методи аналізу закритичного стану. Досліджено вплив різних факторів на ефективність активного демпфування резонансних коливань непружних тонкостінних елементів конструкцій за допомогою п'єзоелектричних сенсорів та актуаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.606.506.3

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лепіх Я. І. 
Формування характеристик пристроїв на ПАХ методом селективної поляризації / Я. І. Лепіх // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2017. - 14, № 3. - С. 47-52. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Описані принцип, конструктивні і технологічні рішення формування основних характеристик пристроїв на поверхневих акустичних хвилях (ПАХ) з п'єзоелектричним звукопроводом з використанням нового методу. Суть метода полягає у формуванні шляхом селективної поляризації п'єзоактивних ділянок на звукопроводі з конфігурацією їх границь, що мають форму огинаючої заданої імпульсної характеристики пристрою на ПАХ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З87-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Актуальні проблеми механіки : монографія / ред.: М. В. Поляков, О. Г. Гоман, А. П. Дзюба, В. В. Лобода; уклад.: В. С. Гудрамович, С. О. Давидов, О. О. Кочубей, В. І. Кузьменко, А. І. Маневич, Н. І. Ободан, О. А. Приходько, Ю. А. Черняков; Дніпров. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро : Ліра, 2018. - 450 c. - (Підсумки науки до 100-річчя заснування Дніпров. нац. ун-ту ім. О. Гончара). - укp. - рус. - англ.

Викладено результати досліджень з актуальних проблем механіки деформівного твердого тіла, рідини, газу та плазми, обчислювальної механіки, динаміки, міцності, стійкості, оптимального проектування й експериментальних методів, механіки пошкоджених середовищ та руйнування, теорії тепломасопереносу й аерогідромеханіки, нелінійної механіки тонкостінних конструкцій та неоднорідних суцільних середовищ. Наведено математичні моделі, методи й алгоритми вирішення сучасних проблем механіки, а також результати їх застосувань. Висвітлено історію розвитку механіки в Дніпровському національному університеті ім. О. Гончара. Розглянуто обчислювальну теорію потенціалу в лінійних задачах механіки суцільного середовища, регулярний метод граничних елементів високого порядку апроксимації, можливості застосування теорії потенціалу для розв'язання лінійних крайових задач із малими збуреннями. Увагу приділено дослідженню взаємодії тіл і рідини з вільною поверхнею, моделям і алгоритмам оптимізації елементів неоднорідних оболонкових конструкцій, методам теорії оптимальних процесів в задачах зниження матеріалоємності конструкцій. Розглянуто осесиметричні задачі для тріщин в циліндричних і сферичних координатах, задачі стійкості для тіл з міжфазними тріщинами, проблеми теорії пружності та термопружності для міжфазних тріщин в п'єзопасивних та п'єзоактивних композитах, особливості моделювання привершинних зон тріщин між двома матеріалами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.206.22 + Ж4-02 + В251,021 + В253.32,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

П'ятецька О. В. 
Чисельно-аналітичний розв'язок задачі про демпфірування ізотермічних коливань прямокутної в'язкопружної пластини / О. В. П'ятецька // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2018. - Вип. 3. - С. 77-80. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Розглянуто демпфірування коливань прямокутних пластин за допомогою як в'язкопружних шарів, так і за допомогою п'єзоелектричних включень. Для моделювання в'язкопружних властивостей пасивних і п'єзоактивних матеріалів використовуються лінійні моделі в'язкопружності інтегрального типу, які є найефективнішими для моделювання дисипативних властивостей матеріалів у лінійній області.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.030.35-01

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського