Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (241)Книжкові видання та компакт-диски (293)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВЧЕНКО$<.>+<.>A=АНАСТАСІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Івченко Т.В. 
Біотехнологічні та фізіологічні методи в селекції цибулі ріпчастої (IAllium cepa L.D): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т.В. Івченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше на культурі цибулі ріпчастої вивчено ефективність одержання гаплоїдних рослин за методами андрогенезу та гіногенезу, експериментально обгрунтовано добір експланта, який забезпечує максимальний коефіцієнт регенерації. Установлено оптимальні живильні середовища та умови культивування експлантів, вивчено реакцію різних генотипів вітчизняної селекції на процедуру індукування гаплоїдів. З використанням одержаних даних розроблено "Методику індукування інбредних ліній цибулі ріпчастої методом гіногенезу in vitro". На базі біотехнологічних розробок запропоновано прискорену схему селекційного процесу для створення гетерозисних гібридів цибулі ріпчастої. Виявлено оптимальні умови для розмноження нових селекційних форм шляхом калусогенезу, з цією метою розроблено умови для індукування морфогенезу in vitro у рослин цибулі української селекції. Удосконалено технологію їх мікроклонального розмноження. Уперше для одержання гетерозисних гібридів запропоновано спосіб індукування стерильності на рослинах цибулі ріпчастої за допомогою хімічної кастрації. Виявлено 8 нових гаметоцидів, три препарати адаптаційної дії та один - замінник агару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31 +
Шифр НБУВ: РА325522

Рубрики:

      
2.

Івченко 
Дуб червоний (Quercus rubra L.) в лісових насадженнях Львівщини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Анатолій Іванович Івченко ; Український держ. лісотехнічний ун-т. — Львів, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-425
Шифр НБУВ: РА323175

Рубрики:

      
3.

Івченко О.Л. 
Клінічне значення тканинних калікреїнів у прогнозі і визначенні тактики комбінованого лікування раку яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.Л. Івченко ; Харк. мед. акад. післядипломн. освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вміст тканинних і сироваткованих калікреїнів 5 і 13 у 62-х хворих на рак яєчників, а також у 22-х жінок з доброякісними новоутвореннями яєчників. Встановлено, що вміст hK5 у цитозольному екстракті злоякісних новоутворень яєчника вірогідно вище, а вміст hK13 вірогідно нижче в порівнянні з доброякісними пухлинами яєчника. Визначено залежність вмісту hK5 і hK13 у цитозольному екстракті пухлини та в сироватці крові хворих від гістологічного типу пухлини, ступеня диференціювання пухлини, стадії захворювання та виживаності хворих на рак яєчників. Запропоновано модель прогнозу виживаності з високою прогностичною цінністю й індексом точності, що дозволяє індивідуалізувати схему ад'ювантної терапії для покращання показників виживаності хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-3 +
Шифр НБУВ: РА368697

Рубрики:

      
4.

Івченко А. В. 
Маркетингові та фармакоекономічні підходи до визначення конкурентного потенціалу торговельних марок противиразкових лікарських препаратів: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / А. В. Івченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано маркетингові та фармакоекономічні підходи щодо визначення конкурентного потенціалу торговельних марок противиразкових лікарських препаратів на підставі результатів аналізу динаміки захворюваності на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, моніторингу ринку противиразкових препаратів, особливостей позиціонування торговельних марок та їх виробників у конкурентному середовищі вітчизняного фармацевтичного ринку, відмінностей споживання противиразкових ліків в областях України. Запропоновано підхід щодо визначення стратегічної ринкової позиції торговельних марок лікарських препаратів. Розроблено модель формування конкурентного потенціалу торговельних марок аналізованої групи препаратів з урахуванням існуючого рівня розвитку та факторів впливу на формування перспективного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к4 + У9(4УКР)421.0-803.43
Шифр НБУВ: РА373369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Івченко О.Г. 
Особливості зовнішньоекономічної політики України в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Г. Івченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин, Ін-т міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано суперечності процесу становлення зовнішньоекономічної політики України за роки незалежності. Визначено та систематизовано економічні передумови та теоретичні засади формування науково обгрунтованої зовнішньоекономічної політики держави, основні напрями оптимізації структури функціонування зовнішньоекономічної сфери країни. Здійснено класифікацію критеріїв визначення та факторів посилення економічної ролі держави у регулюванні світогосподарських відносин, зокрема міжнародних інвестиційних процесів. Аргументовано необхідність та висвітлено основні напрями підвищення конкурентоспроможності української економіки, на основі її наявних порівняльних і конкурентних переваг, а також з вимог дії законів світового господарства. Економічно обгрунтовано визначення основних геостратегічних пріоритетів зовнішньоекономічної політики України у контексті економічних інтересів і національної безпеки держави за умов різкого посилення глобалізації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-18
Шифр НБУВ: РА315010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Івченко В.В. 
Особливості квантових осциляцій та електронних процесів поглинання в межах узагальненої моделі Боднара: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Івченко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано нову зонну модель, що враховує всі ефекти, які виникають за рахунок конкретної симетрії кристалічних структур об'єктів дослідження та яку можна описати за допомогою невеликого набору констант. Визначено вплив анізотропії та спінового розщеплення зон на тонку структуру оптичного спектра поглинання у даній сполуці. Теоретично досліджено концентраційні та кутові залежності положення вузлів на осциляційних кривих квантових осциляцій у арсеніді кадмію та його твердих розчинах з цинком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3,022 + В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА342359

Рубрики:

      
7.

Івченко Д.В. 
Перебіг та лікування хронічного остеомієліту довгих кісток верхньої кінцівки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Д.В. Івченко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження та лікування 119-ти хворих на хронічний остемієліт довгих кісток верхньої кінцівки (ХОДКВК). З використанням клініко-рентгенологічних, мікробіологічних, імунологічних, біохімічних та статистичних засобів встановлено, що в 78,06 % випадків етіологічним фактором розвитку захворювання є Staphylococcus aureus. На підставі результатів дослідження визначено, що розвиток патологічного процесу супроводжується метаболічними порушеннями в органічній основі кісткової тканини та зрушеннями клітинних і гуморальних факторів імунітету. Розроблено методику комплексного лікування даних хворих, за якою після клініко-рентген-лабораторного обстеження та передопераційної підготовки виконувались оперативні втручання, спрямовані на ліквідацію гнійно-некротичного процесу та відновлення функції кінцівки, ща дає змогу досягти в усіх хворих безрецидивного перебігу ХОДКВК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4-5 +
Шифр НБУВ: РА322992

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Івченко 
Плазмові збурення природного та штучного походження в навколоземному космічному просторі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.М. Івченко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 30 с.: рис. — укp.

Проведено експериментальні дослідження методами дистанційно-оптичної діагностики штучних і природних плазмових збурень. Одержано свідчення розвитку колективних ефектів під час інжекції електронних пучків в іоносферу. Експериментально (CRRES G-11b) підтверджено гіпотезу про критичну іонізацію потоку нейтрального Ba, що рухається в замагніченій слабкоіонізованій іоносферній плазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.224
Шифр НБУВ: РА311466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Івченко Д. В. 
Реконструктивно-відновні операції при пухлиноподібних захворюваннях та доброякісних пухлинах кісток кінцівок із використанням біологічної гідроксиапатитної кераміки, легованої мікроелементами (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / Д. В. Івченко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького, Н.-д. ін-т травматології та ортопедії. — Донецьк, 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено динаміку репаративної регенерації кістки у разі заповнення кісткових порожнин біологічним остеопатитом, легованим мікроелементами міддю та селеном. Незважаючи на різні механізми впливу на перебіг процесів репаративної регенерації, використання імплантатів, легованих міддю або селеном, дає позитивний результат в обох випадках. Оптимальною (та найбільш впливовою) є концентрація міді в імплантаті 0,50 %, сенлену - 0,30 %. Розроблено комплекс лікування хворих з пухлиноподібними захворюваннями та доброякісними пухлинами кісток кінцівок із використанням для заповнення виниклих порожнин кісток остеоапатиту, легованого мікроелементами міддю та селеном у вказаній концентрації, що забезпечило одержання добрих функціональних результатів у 81,8 % - 87,5 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.481.8-59
Шифр НБУВ: РА378144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Івченко В.О. 
Удосконалення конструкції ресорного підвішування ходових частин вантажних вагонів нового покоління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.О. Івченко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено раціональні параметри силових характеристик ресорного підвішування візків вантажних вагонів. З застосуванням системного підходу здійснено вибір конструктивних схем ресорного підвішування візків шляхом комп'ютерного моделювання й аналізу процесів вимушених вертикальних коливань вантажних вагонів. Експериментально перевірено ефективність запропонованих технічних рішень з використанням методів і засобів натурних випробувань рухомого складу залізниць. Наведено рекомендації щодо впровадження ресорних комплектів з білінійною залежністю прогинів від навантаження та клинових гасителів коливань нових типів, реалізованих у проектах комплексної модернізації досліджених візків. Розроблено загальні вимоги до візків вантажних вагонів нового покоління та рекомендації щодо вибору параметрів їх ресорного підвішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-046.4 +
Шифр НБУВ: РА335964

Рубрики:

      
11.

Івченко О.В. 
Управління якістю інструментальної підготовки виробництва багатономенклатурного машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.В. Івченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На базі процесного підходу та принципів TQM запропоновано універсальну процесно-орієнтовану модель управління якістю системи інструментальної підготовки виробництва (ІПВ) машинобудівних підприємств (МП), яка дозволяє інтегрувати процедури управління інструментальним забезпеченням в загальну систему управління МП. На базі процесно-орієнтованих стандартів обгрунтовано систему наукових принципів і положень, що забезпечують формування раціональних структур управління ІПВ МП. Розроблено модель оцінювання якості ІПВ МП, яка дозволяє аналізувати діяльність підприємства за трьома головними напрямками, а саме: результативності, ефективності та технічного рівня ІПВ. Запропоновано методологічні підходи до оцінювання вагомості показників якості перебігу ключових процесів системи ІПВ МП, які дозволяють комплексно оцінити результативність діяльності підприємства з ІПВ щодо відповідності вимогам стандартів ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 14001 та ДСТУ OHSAS 18001.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5 +
Шифр НБУВ: РА364677

Рубрики:

      
12.

Івченко 
Філософсько-правовий аналіз гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Юлія Володимирівна Івченко ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА365940

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Івченко А.В. 
Хірургічне лікування хворих із пухлиноподібними захворюваннями та доброякісними пухлинами кісток із використанням біологічного гідроксиапатиту (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.В. Івченко ; АМН України. Інститут травматології та ортопедії. — К., 2004. — 19 с. — укp.

На експериментальному матеріалі in vivo визначено особливості репаративної регенерації кісткової тканини у випадку заповнення дефекту кістки остеоапатитом керамічним (ОК) у вигляді порошку (100 мкм), гранул (250 мкм) та пористих гранул (1 000 - 5 000 мкм) з розміром пор 90 - 600 мкм з різним вмістом склофази. Вперше встановлено залежність швидкості деградації остеоапатиту керамічного від розміру частинок кераміки, пор, цупкості, щільності. Наведено порівняльну характеристку тканинного та хімічного складу, ультраструктури мінерального компонента регенерату у разі викорстання ОК різних форм на одній експериментальній моделі. Розроблено та впроваджено метод пункційного лікування кісткових кіст з застосуванням ОК у вигляді порошку, експериментально встановлено його ефективність. Запропоновано новий спосіб лікування кісткових дефектів, розташованих за віссю навантаження кінцівки з використанням малопористих блоків ОК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.481-59 +
Шифр НБУВ: РА333987

Рубрики:

      
14.

Івченко Т.В. 
Цивільно-правове регулювання комерційної таємниці як об'єкта права інтелектуальної власності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Івченко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Висвітлено поняття "інформація", "інформація конфіденційного характеру", "комерційна таємниця", "ноу-хау" та здійснено їх порівняльний правовий аналіз. Уточнено визначення комерційної таємниці, запропоновано авторське визначення ноу-хау. Розкрито положення щодо самостійності правового інституту комерційної таємниці. Досліджено юридичну природу прав на комерційну таємницю в цивільних відносинах. Здійснено періодизацію історії формування законодавчої бази про комерційну таємницю. Визначено механізм цивільно-правової охорони комерційної таємниці. Виявлено особливості розпорядження майновими правами на комерційну таємницю та запропоновано авторський підхід до визначення основних умов договору про охорону конфіденційності інформації, яка її складає. Проаналізовано судову практику щодо захисту прав на комерційну таємницю. Обгрунтовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення цивільно-правового регулювання комерційної таємниці як об'єкта права інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х849(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА366254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Івченко Д. О. 
Термодинамічні властивості розчинів диметилового етеру у триетиленгліколі (експеримент, методи моделювання). / Д. О. Івченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена комплексному експериментально-розрахунковому вивченню термодинамічних властивостей систем, що моделюють властивості розчинів холодоагент / мастило (РХМ), включаючи: фазові рівноваги, густину рідкої фази, поверхневий натяг, теплоємність і ентальпію розчинів DME / TEG; створенню методик прогнозування поверхневого натягу галоїдопохідних холодоагентів, їх сумішей і РХМ; розрахунку псевдокритичних параметрів РХМ; дослідженню впливу домішок мастила на показники енергетичної ефективності компресорної системи. Показано, що присутність домішок мастила в холодоагенті призводить до значного зниження холодопродуктивності і холодильного коефіцієнта, досліджено вплив концентрації мастила в холодоагенті перед дросельним пристроєм, а також величини перегріву робочого тіла у випарнику на показники енергетичноїефективності циклу. Показано, що підбір оптимального сорту мастила має не менше значення, ніж вибір альтернативного холодоагенту.^UThe thesis is devoted to a complex experimental and calculated studies of the thermodynamic properties for the systems that simulated the properties of the refrigerant / oil solutions (ROS) such us: phase equilibria, liquid phase , surface tension, heat capacity, and enthalpy of the DME / TEG solutions; creation of methods forз predicting the surface tension of the halogenderivative refrigerants, their mixtures and ROS; calculating the pseudocritical parameters of the ROS; examination of effect of the oil admixtures on the energy efficiency of the compressor system. To perform the goals stated in the thesis, an experimental setup created earlier was applied to carry out the сomprehensive investigation of the thermodynamic properties for the refrigerant / oil solutions (ROS), including: phase equilibria, surface tension, density of DME / TEG solutions. In addition, the experimental setup was also created for experimental studies of the caloric properties for the refrigerant / oil solutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сімон А. О. 
Фотометричні прояви змінності карликових нових зір типу SU UMa / А. О. Сімон. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Івченко Н. С. 
Карнавалізований екодискурс (на матеріалі англомовних анімаційних фільмів) / Н. С. Івченко. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження присвячене аналізу карнавалізованого анімаційного екодискурсу в сучасному англомовному комунікативному просторі (далі КАЕД), який являє собою цілісну концепцію, що характеризується експансією екологічної проблематики, пов'язаною з експресивністю, емотивністю, інтертекстуальністю в контексті комічної спрямованості. Екоцентрична модель теоретизування в роботі пов'язується з мовленнєвою діяльністю персонажів КАЕД і виявленням прийомів створення комічного, побудованих на когнітивному механізмі інконгруентності.Методологія дослідження спирається на еколінгвістичний підхід у вивченні карнавалізованого екодискурсу, який уможливлює виявлення його специфіки, що ґрунтується на порушенні норм – онтологічних, логіко-поняттєвих, валоративних, стереотипних, мовних, мовленнєвих та прогнозування інференції: порушення норм у гуморі є нормою, яка створює комічний ефект.Наукова новизна дослідження полягає в тому, що в ньому вперше розроблено теоретико-методологічні засади системного еколінгвістичного підходу до аналізу англомовного карнавалізованого екодискурсу на матеріалі англомовних анімаційних фільмів. Зокрема, вперше виявлено специфічні функції цього типу дискурсу в залежності від комунікативної мети комунікантів; описано анімаційні карнавальні оніми і онімічні стереотипи у просторі карнавальної англомовної лінгвокультури; охарактеризовано карнавальні перекручування соціокультурних феноменів у карнавалізованому екодискурсі; досліджено мовно-естетичні знаки, доведено карнавалізованість позитивних і негативних емоцій та інтертекстуальних асоціацій, а також екологічність їх експлікації.Дисертація складається зі вступу, трьох розділів із висновками до кожного з них, загальних висновків, списку наукових джерел, списку ілюстративного матеріалу. У першому розділі «Карнавалізований анімаційний екологічний екодискурс» обґрунтовуються теоретичні засади дослідження: уточнюються лінгвістичні дефініції дискурсу. Окрім того, у цьому розділі вибудовується методологія та методика аналізу карнавалізованого екодискурсу, викладаються методологічні й методичні засади: з'ясовуються методи аналізу англомовного карнавалізованого екодискурсу, описуються етапи роботи.Другий розділ «Відображення соціокультурного середовища існування мови у карнавалізованому анімаційному дискурсі» присвячено дослідженню порушення норм у карнавалізованому анімаційному екодискурсі як джерело екологізації (стереотипних, онтологічних, валоративних, логіко-поняттєвих, мовних та мовленнєвих); вивчено оніми, онімічні стереотипи, їхні комічні функції, а також соціокультурні феномени у карнавалізованому анімаційному екодискурсі. Виявлено мовно-естетичні знаки карнавалізаційного екодискурсу, його суспільні проблеми у ракурсі комічного, а також інтертекстуальні асоціації, виражені словами, словосполученнями, абревіатурами та фразеологічними виразами. У третьому розділі «Карнавалізація емоцій: екологічність імплікації» вивчено типи стереотипних емоцій, що лежать в основі карнавалізованого анімаційного екодискурсу: позитивні, нейтральні, негативні; розглянуто гендерні емоції: жіночі, чоловічі, дитячі. Доведено, що карнавалізований анімаційний екодискурс, завдяки своїй інконгруентній природі, занурює ці стереотипні уявлення про емоції у незвичний, яскравий, багаторівневий світ, у такий спосіб викриваючи екологічність або неекологічність їхнього впливу на глядача.Теоретична значущість дисертації зумовлена запровадженням нового типу дискурсу – карнавалізованого анімаційного екодискурсу – і визначається внеском в теорію дискурсу, еколінгвістику, теорію інтертекстуальності, емотіологію, лінгвостилістику.Результати наукового дослідження узагальнюються у таких висновках, які підтверджують гіпотезу роботи.Практичне значення отриманих результатів визначається можливістю їхнього використання у курсах із лексикології англійської мови (теми «Семасіологія», «Фразеологія»), стилістики англійської мови (теми «Стилістична семасіологія», «Стилістичний синтаксис»), теоретичної граматики англійської мови (теми «Словосполучення», «Речення»), загального мовознавства (теми «Мова і мислення», «Семантика»), а також спецкурсів з когнітивної дискурсології, функціонально-комунікативної лінгвістики, емотіології.Перспективи подальшого дослідження вбачаємо у застосуванні розробленої методики еколінгвістичного аналізу для вивчення різних жанрів карнавалізованого екодискурсу, поглибленного дослідження вербальних, невербальних, візуальних засобів.^UThis study offers an analysis of carnivalized animated ecodiscourse in modern English communicative space, which accounts for its timeliness. Carnivalized animated ecodiscourse is an integrative entity characterized by placing environmental issues, which are associated with expressiveness, emotivity and intertextuality, into the comic context. In this thesis, the ecocentric theorizing model is associated with the language and speech activity of carnivalized animated ecodiscourse characters and identification of techniques, underpinned with the cognitive mechanism of incongruence, of producing a comic effect.The research methodology is based on the ecolinguistic approach to the study of carnivalized ecodiscourse. It allows to identify its specific features grounded on violation of norms – ontological, logical-conceptual, valorative, stereotypical, language and speech norms as well as inference prediction: violation of norms in humour is itself a norm, which contributes to producing a comic effect.The scientific novelty of the study is accounted for by the fact that it is the first one to lay theoretical and methodological foundations of a systematic ecolinguistic approach to analyzing carnivalized ecodiscourse represented in English animated films. In particular, the research is the first one to identify specific functions of ecodiscourse which depend on communicative aims of the interlocutors. Animated carnivalized onyms and onymic stereotypes functioning in the space of carnivalized English linguoculture are described; carnival alterations of socio-cultural phenomena in carnivalized ecodiscource are characterized; linguo-aesthetic signs are studied; carnivalization of positive and negative emotions and intertextual associations is demonstrated, as well as environmental friendliness of their explication.The thesis consists of the introduction, three chapters with conclusions, the general conclusion, the list of bibliography, the list of sources of illustrative material. The first chapter "Carnivalized Animated Ecological Discourse" substantiates the theoretical foundations of the study: it gives the linguistic definition of discourse used in this study. Besides, this chapter presents the methodology and methods of the research of carnivalized ecodiscourse, sets out its methodological principles by characterizing the methods applied in the analysis of English carnivalized ecodiscourse and describing the stages of the research.The second chapter "Reflection of the Socio-Cultural Environment of Language in Carnivalized Animated Discourse" deals with the study of violation of norms in carnivalized animated discourse as a source of ecologization (stereotypical, ontological, valorative, logical-conceptual, linguistic and speech norems), as well as onyms, onymic stereotypes, their comic functions and socio-cultural phenomena in carnivalized animated ecodiscourse. Linguistic-aesthetic signs of carnivalized ecodiscourse are studied, social problems which it addresses in a comic perspective, as well as intertextual associations represented by words, phrases, abbreviations and phraseological expressions are singled out. The third chapter "Carnivalization of Emotions: The Ecological Nature of Implication" identifies the types of stereotypical emotions actualized in carnivalized animated eco-discourse: positive, neutral, and negative ones; gender emotions: feminine, masculine, and children's ones. It is proved that carnivalized animated ecodiscourse, due to its incongruent nature, immerses stereotypical ideas about emotions into an unusual, bright, multi-level world, thus exposing environmental friendliness or unecological nature of their impact on the viewer.The theoretical value of the thesis is accounted for by introducing a new type of discourse – carnival ecodiscourse, which contributes to the theory of discourse, ecolinguistics, intertextuality theory, emotiology, linguostylistics.The results of the research, which confirm the hypothesis of the work, are summarized in the conclusion.The applied value of the work depend on the prospects of using its results in the courses on lexicology of the English language (themes "Semasiology", "Phraseology"), stylistics of the English language (themes "Stylistic Semasiology", "Stylistic syntax"), theoretical grammar of the English language (themes "Phrases", "Sentences"), general linguistics (themes "Language and Thinking", "Semantics"), as well as in elective courses on cognitive discursology, functional and communicative linguistics, emotiology.The prospects of further research lie in the sphere of applying the methodology of ecolinguistic analysis, which is developed in this thesis, in the study of various genres of carnival ecodiscourse, which presupposes in-depth study of verbal, auditory and visual means.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Івченко Ю. А. 
Забезпечення інноваційно–інвестиційного потенціалу підприємства в умовах постконфліктної трансформації: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / Ю. А. Івченко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуального науково-прикладного завдання розроблення і наукового обґрунтування теоретико-методичних засад та організаційно-економічних положень щодо забезпечення інноваційно–інвестиційного потенціалу підприємства в умовах постконфліктної трансформації.В роботі вперше запропоновано модель забезпечення інноваційно-інвестиційного потенціалу підприємства, яка передбачає імплементацію новітніх організаційних структур управління, бізнес-процесів, підходів до оцінювання інноваційно-інвестиційного потенціалу, механізму забезпечення, заходів з посилення економічної безпеки у практику підприємницької діяльності. Удосконалений теоретико-методичний підхід до оцінювання інноваційно-інвестиційного потенціалу підприємства в умовах пост конфліктних трансформацій на відміну від існуючих, крім оцінювання ресурсів, включає оцінку здатності суб’єкта підприємництва до провадження інноваційно-інвестиційної діяльності. Це надає можливість підприємству не тільки оцінити наявні ресурси і можливості їх реалізації, а й визначити ступінь здатності до системних перетворень, що є особливо актуальним для підприємств з великою історією, досвідом, які працюють у традиційних галузях і слабо налаштовані на зміни. Крім того, підхід передбачає оцінювання специфічних ризиків, які виникають в умовах постконфліктних трансформацій і раніше не враховувались. Застосування даного підходу дозволяє з’ясувати рівень інноваційно-інвестиційного потенціалу підприємства на основі визначення чотирьох оцінок: ресурсів, можливостей, здатностей і ризиків. При цьому перші три показники мають бути максимізованими, а ризики – мінімізованими.В роботі запропоновано розширити класифікаційні ознаки при систематизації інноваційно-інвестиційних ризиків підприємства шляхом виокремлення ознаки «Ризики постконфліктних трансформацій». Це дозволяє включати до аналізу нові види ризиків, які виникають в в соціо-політико-економічному середовищі в нових умовах господарювання. Така пропозиція дозволяє підвищити якість аналітичної діяльності підприємства та мінімізувати можливий руйнівний вплив нових видів ризиків.Поглиблено теоретико-методичний підхід до формування системи цілей управління інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства, який, на відміну від існуючих, дозволяє деталізувати управлінські дії/рішення на стратегічному, тактичному й операційному рівнях та конкретизувати тактичні функціональні цілі у розрізі фінансової, виробничої, маркетингової сфер, сфери управління персоналом та сфери інформаційно-технічного забезпечення.Набула подальшого розвитку ідентифікація елементів системи забезпечення економічної безпеки інноваційно–інвестиційного потенціалу підприємства в частині розмежування управлінських рішень на функціональні та змістовні реакції та їх деталізації в контексті дій у ризикових ситуаціях, що дозволяє посилити економічну й інформаційну складові, обґрунтовано управляти ризиками, нарощувати власну наукову діяльність.Набуло подальшого розвитку визначення структурно-логічної сутності дефініції інноваційно-інвестиційного потенціалу підприємства, під яким запропоновано розуміти складну динамічну систему взаємопов’язаних елементів (ідей, задумів, новацій, нових знань, ресурсів, факторів, умов, результатів тощо), яка визначає рівень здатності підприємства здійснювати інноваційну та інвестиційну діяльності в умовах, визначених можливостями зовнішнього і внутрішнього середовища. Таке визначення, на відміну від існуючих, дозволяє враховувати при оцінці потенціалу ідеї, задуми, новації, нові знання тощо; детерміновані можливості, які є відмінними для різних ринків, різних періодів тощо та конкретизувати рівень здатності здійснювати таку діяльність.Розвинуто структурно-логічну сутність дефініції організаційно-економічного забезпечення управління інноваційно–інвестиційним потенціалом підприємства в умовах постконфліктної трансформації шляхом: удосконалення категорійно-понятійного апарату та уточнення елементів механізму. Під організаційно-економічним механізмом управління інноваційно–інвестиційним потенціалом підприємства в умовах постконфліктної трансформації запропоновано розуміти таку систему фінансових, технологічних та організаційних рішень, принципів, форм, методів, підходів і органів управління, які дозволяють здійснювати ефективний вплив на інноваційні та інвестиційні бізнес-процеси підприємства. Таке формулювання, на відміну від існуючих, дозволяє включати у систему організаційних і економічних зв’язків принципово нові технологічні рішення, які є необхідними саме в змінених умовах підприємництва; також, забезпечення інноваційно-інвестиційного потенціалу підприємства у визначенні конкретизоване у нових інноваційних, інвестиційних, технологічних, інформаційних та інших бізнес-процесах, що надає можливість уточнити й у подальшому формалізувати таку діяльність.^UThe dissertation is dedicated to the solution of the actual scientific and applied task of developing and scientific substantiation of theoretical and methodological principles and organizational and economic provisions for ensuring the innovation and investment potential of the enterprise in the conditions of post-conflict transformation.In the work, for the first time, a model of ensuring the innovation and investment potential of the enterprise is proposed, which involves the implementation of the latest organizational management structures, business processes, approaches to the assessment of innovation and investment potential, the mechanism of provision, measures to strengthen economic security in the practice of entrepreneurial activity. An improved theoretical and methodological approach to the assessment of the innovation and investment potential of an enterprise in the conditions of post-conflict transformations, in contrast to the existing ones, in addition to the assessment of resources, includes the assessment of the ability of the business entity to carry out innovation and investment activities. This enables the enterprise not only to assess the available resources and the possibilities of their implementation, but also to determine the degree of ability to system transformations, which is especially relevant for enterprises with a long history and experience that work in traditional industries and are weakly adjusted to changes. In addition, the approach provides for the assessment of specific risks that arise in the conditions of post-conflict transformations and were not taken into account before. The application of this approach allows you to find out the level of innovation and investment potential of the enterprise based on the definition of four assessments: resources, opportunities, abilities and risks. At the same time, the first three indicators should be maximized, and risks should be minimized.In the work, it is proposed to expand the classification features in the systematization of innovation and investment risks of the enterprise by distinguishing the feature "Risks of post-conflict transformations". This makes it possible to include in the analysis new types of risks that arise in the socio-political-economic environment in new economic conditions. Such a proposal allows you to improve the quality of the enterprise’s analytical activities and minimize the possible destructive impact of new types of risks.An in-depth theoretical and methodological approach to the formation of a system of goals for the management of innovative and investment activity of the enterprise, which, unlike the existing ones, allows to detail managerial actions/decisions at the strategic, tactical and operational levels and to specify tactical functional goals in terms of financial, production, and marketing spheres, areas of personnel management and areas of information and technical support.The identification of the elements of the system for ensuring the economic security of the enterprise’s innovation and investment potential has gained further development in terms of the division of management decisions into functional and meaningful reactions and their detailing in the context of actions in risky situations, which allows to strengthen the economic and informational components, reasonably manage risks, and increase one’s own scientific activity.The definition of the structural and logical essence of the definition of the innovation and investment potential of the enterprise, under which it is proposed to understand a complex dynamic system of interconnected elements (ideas, ideas, innovations, new knowledge, resources, factors, conditions, results, etc.), which determines the level of ability, has gained further development enterprises to carry out innovative and investment activities in the conditions determined by the possibilities of the external and internal environment. This definition, unlike the existing ones, allows you to take into account ideas, innovations, new knowledge, etc. when evaluating the potential; deterministic capabilities that are distinct for different markets, different periods, etc. and specify the level of ability to carry out such activities.The structural and logical essence of the definition of the organizational and economic management of the innovation and investment potential of the enterprise in the conditions of post-conflict transformation has been developed by: improving the categorical and conceptual apparatus and clarifying the elements of the mechanism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського