Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (259)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=БІЛЬ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=АНДРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Більовський П. А. 
Ефекти просторового перерозподілу "гарячих" носіїв заряду в напівпровідниках і гетероструктурах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / П. А. Більовський ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси за умов сильної нерівноважності носіїв заряду у разі їх розігріву сильним електричним полем в об'ємних кристалах германію та гетероструктурах n-InGaAs/GaAs із квантовими ямами. Вивчено струмові нестійкості, які виникають за цього, а також утворення просторово-неоднорідних структур у вигляді струмових шнурів або високопольових доменів. Експериментально виявлено теоретично повздовжні термодифузійні автосолітони у вигляді струмових шнурів у кристалах Gе. Показано, що такі автосолітони утворюються у слабкорозігрітій плазмі з високою концентрацією носіїв. Виявлено, що в гетероструктурах n-InGaAs/GaAs із квантовими ямами в латеральному електричному полі виникають статичні високопольові акустоелектричні домени. Визначено, що в гетероструктурах n-InGaAs/GaAs з подвійними тунельно-зв'язаними квантовими ямами просторовий перенос електронів у гріючому електричному полі із широких квантових ям у вузькі ями призводить до різкого збільшення інтенсивності далекого інфрачервоного випромінювання електронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271 в641.0,022 + В379.24 в641.0,022 + В333.668 в641.0,022
Шифр НБУВ: РА373549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бількевич Н.А. 
Ефективність вугільного ентеросорбенту й озонотерапії в комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з різним ступенем ендогенної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.А. Бількевич ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено показники ендогенної інтоксикації (ЕІ) в 175-ти хворих на негоспітальну пневмонію (НП). Поряд з загальноклінічними ознаками ЕІ виявлено збільшення у цих пацієнтів токсичності сироватки крові, концентрації в ній молекул середньої маси, зниження антитоксичної резистентності клітин крові, збільшення сумарної токсичності крові та інтерстиціальної рідини. На фоні декоменсованого ендотоксикозу в хворих з тяжким та ускладненим перебігом НП спостерігались ознаки імуносупресії. Включення в традиційну терапію даного захворювання ентеросорбенту "Карбовіт" виявило неспецифічний імунокорегувальний ефект в клітинній ланці імунітету внаслідок зниження токсемії, а наступне застосування фотомодифікованого фізіологічного розчину сприяло стимуляції гуморальної ланки імунітету та неспецифічного захисту. У разі лікування за запропонованими схемами не констатовано активації ліпопероксидації в хворих на НП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322346

Рубрики:

      
3.

Більченко О.В. 
Закономірності порушень нейрогуморальних і частотно-адаптивних механізмів регуляції гемодинаміки і біомеханіки серцево-судинної системи та методи їх корекції у хворих гіпертонічною хворобою: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.В. Більченко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — Х., 2005. — 41 с. — укp.

Установлено, що зниження варіабельності серцевого ритму (ВСР) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) обумовлено впливом факторів ризику серцево-судинної смертності. Визначено, що автономна нервова регуляція у хворих на ГХ потребує у підтримці балансу регуляторних систем у стані стійкої рівноваги. Виявлено, що порушення ВСР у хворих ГХ асоційовані зі змінами гемодинаміки, процесами ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ) та змінами частотно-адаптивних реакцій серцево-судинної системи. Відзначено, що порушення автономної нервової регуляції корелюють з циркадними коливаннями артеріального тиску та систолічною дисфункцією ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА335136

Рубрики:

      
4.

Більчук Н.Л. 
Кордоцентризм як методологічний принцип цілісного розуміння людини та її місця в суспільстві: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Н.Л. Більчук ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Визначено кордоцентризм як методологічний принцип цілісного розуміння людини, який розкриває місце особистості в суспільстві. З'ясування кордоцентризму здійснено завдяки комплексному та теоретичному аналізу феномену "серце" та концептуально і методологічно оформленого вчення "філософії серця", основні положення якого відобразили особливості українського світогляду. Звернення до "серця" та перетворення його з образу на принцип філософських побудов обумовлене значенням "серця" у різних областях філософського знання як такого, що переборює однобічність раціоналізму та забезпечує цілісність світосприйняття. Специфікою кордецентризму є встановлення взаємозв'язку суб'єктивних та об'єктивних, індивідуальних і суспільно-соціальних аспектів системи особистості, її нескінченної сутності та скінченності проявів, що зберігає й підкреслює її гідність як індивідуальності, розкриває місце особистості в соціальній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Т0в
Шифр НБУВ: РА313514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Біль М.М. 
Механізм державного управління туристичною галуззю (регіональний аспект): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / М.М. Біль ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено структурно-функціональну модель інституційного забезпечення механізму державного управління туристичною галуззю (ТГ) як сукупність вертикальних (субординаційних і реординаційних) і горизонтальних (координаційних) зв'язків органів державної влади загальнодержавного, регіонального та субрегіонального рівнів, яка грунтується на поєднанні відповідних норм їх взаємодії через конкретно визначені функції управління. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат механізму державного управління ТГ. Побудовано структурно-функціональну модель зв'язків управління культури та туризму обласної державної адміністрації та інших державних структур в управлінні ТГ у регіоні. Визначено пріоритетні напрями вдосконалення функціонування досліджуваного механізму на регіональному рівні, зокрема щодо активізації міжрегіональних і транскордонних зв'язків через туристичний кластер у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)441.358-21,01 + Х819(4УКР)135
Шифр НБУВ: РА375108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Білько О.В. 
Моделювання інвестиційного потенціалу антикризових рішень в електроенергетиці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.В. Білько ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та прикладні питання визначення економічної оцінки антикризових (стабілізаційних) рішень в енергетичному комплексі. Завдяки системному підходу, розроблено економіко-математичні моделі для визначення їх інвестиційного потенціалу на основі імітаційного моделювання комплексів стабілізаційних рішень, спрямованих на покращання інвестиційного забезпечення систем електроенергетики. Моделювання передбачає оцінку складових інвестиційного потенціалу стабілізаційних рішень з урахуванням їх власного ефекту, ефекту взаємовпливу та здійснюється на базі ситуаційного моделювання сценаріїв реалізації стабілізаційних рішень і функціонування об'єкта інвестування в часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.70-56
Шифр НБУВ: РА312479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Біль І.А. 
Оптимізація методів діагностики і лікування доброякісних пухлин матки у жінок фертильного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.А. Біль ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вперше на основі порівняння клініко-морфологічних та імуногістохімічних особливостей експресій рецепторів естрогенів і прогестерону органів-мішеней та вивчення функціонального стану гіпофізарно-яєчникової системи встановлено особливості генезу гормональних порушень в організмі жінки фертильного віку з лейоміомою матки та в поєднанні з гіперплазією ендометрія та аденоміозом. На основі комплексної оцінки клінічних особливостей перебігу та ендоскопічної картини захворювання і морфологічної структури органів-мішеней розроблено інформативні критерії діагностики та вибору оптимальної тактики лікування даного контингенту жінок зі збереженням репродуктивної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА328300

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Білько Д. І. 
Особливості експресії ядерних і Toll-подібних рецепторів та їх функціональних зв'язків у пухлинних клітинах різного походження: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / Д. І. Білько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що найбільш типовою для пухлин різного гістогенезу є експресія ядерних рецепторів - рецепторів глюкокортикоїдів (GR) та активаторів проліферації пероксисом (РРАR), а також ТLR1-6. Одержано пріоритетні дані щодо особливостей експресії NRS та ТLR у клітинах менінгіом. Доведенo здатність бактеріальних ендотоксинів активувати експресію власних (ТLR4) і функціональних (ТLR9) Тоll-подібних рецепторів у пухлинних клітинах, що знижує чутливість останніх до апоптотичних сигналів. Вперше визначено та досліджено особливості дії принципово нової катіонної сполуки, гексадецилтрифеніл-фосфоніум-броміду, яка у достатньо низькій концентрації викликає апоптоз клітин шляхом спрямованого впливу на мітохондрії. Виявлено ефект блокування дексаметазоном процесу викликаної апоптогенними агентами передислокації цитохрому С з мітохондрій до цитоплазми, яка розширює уявлення про участь кортикостероїдних гормонів в механізмах регуляції апоптозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*445.4 + Р562-3
Шифр НБУВ: РА376911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Більченко Є.В. 
Педагогічні погляди Климента Смолятича в контексті діалогу культур: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.В. Більченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено системне дослідження педагогічних поглядів давньоруського митрополита Климента Смолятича (XII ст.) у контексті діалогу культур як філософсько-гуманістичної традиції вітчизняної освіти та виховання. Розглянуто особливості світогляду та творчої життєдіяльності Климента Смолятича, педагогічну персоналію якого визначено як своєрідний феномен взаємодії історико-культурних й освітніх традицій (античної, візантійської, болгарської, західноєвропейської, іудейської, далекосхідної, місцевої). Теоретично обгрунтовано зміст і педагогічну спрямованість світоглядної позиції митрополита як "філософії педагогіки". Діалогові аспекти філософсько-педагогічної думки Смолятича розкрито на прикладі гуманістичних цілепокладань (образу людини) та виховних цінностей його творчості, сформованої на засадах полікультурності й зорієнтованої на формування цілісної особистості в єдності її навчання, виховання та розвитку. На підставі розкриття діалогової сутності педагогічних поглядів Климента Смолятича окреслено перспективи їх впровадження у практику сучасної освіти, зокрема з урахуванням пріоритетів діалого-культурологічного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)4-8 Смолятич, К. +
Шифр НБУВ: РА345647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Білько Т.О. 
Профілактика порушень імунологічної реактивності у працівників виробництва азотної кислоти препаратами "Тріовіт" і "Неоселен": Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Т.О. Білько ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено переважання макрофагальної клітинної захисної реакції внаслідок помірно вираженого моноцитозу (зниження співвідношення нейтрофілів і моноцитів (СНМ)), а також аффекторної клітинної ланки в імунній відповіді організму (зниження співвідношення лімфоцитів і моноцитів (СЛМ)), що може свідчити про можливу реалізацію аутоімунного процесу. Установлено односпрямовані порушення стану імунологічної реактивності організму в обох групах працівників, що доводить наявність у них вторинного комбінованого імунодефіциту як наслідку комплексного впливу полютантів промислового походження. Доведено, що застосування протягом 6-ти тижнів препаратів "Тріовіт" і "Неоселен" працівниками цеху хімічного заводу з виробництва азотної кислоти нормалізує активність внутрішньоклітинних ферментів у лейкоцитах крові за вторинного комбінованого імунодефіциту, а також виявлено тенденцію до нормалізації порушених співвідношень у клітинних реакціях імунного захисту організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.511.2 +
Шифр НБУВ: РА338485

Рубрики:

      
11.

Білько М.В. 
Розробка технологічних прийомів формування сортового аромату при виробництві столових виноматеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / М.В. Білько ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень якісного складу та кількісного вмісту ароматоутворювальних сполук, які беруть участь в утворенні сортового аромату столових виноматеріалів, виготовлених із сортів винограду Аліготе, Ркацителі, Рислінга рейнського та Каберне-Совіньон. Виявлено діапазони варіювання їх концентрацій і співвідношень під час виробництва столових виноматеріалів. Створено математичні моделі сортового аромату столових виноматеріалів, які характеризують взаємозв'язок між числами аромату і кількісним вмістом ароматоутворювальних сполук. Виявлено технологічні прийоми виробництва столових виноматеріалів, які сприяють їх отриманню з характерним сортовим ароматом. Встановлено режими використання ферментного препарату Новоферм 12 під час виробництва столових виноматеріалів. Науково обгрунтовано вибір технологічної схеми виробництва столових сортових виноматеріалів, який передбачає визначення масової концентрації терпенових спиртів у винограді в період його технічної зрілості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.1-106
Шифр НБУВ: РА311008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Більовський К.Е. 
Структура системи інтерактивного моделювання методів ручної і машинно-ручної праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / К.Е. Більовський ; Технол. ун-т Поділля {м. Хмельниц.}. — Хмельниц., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Проаналізовано існуючі підходи до нормування ручної та машинно-ручної праці, виявлено їх переваги та недоліки. Доведено необхідність застосування базових систем мікроелементних нормативів (зокрема БСМ-1) з метою створення єдиної нормативної бази за умов існування різних типів виробництва. Розроблено методи та моделі, що дають змогу значно зменшити трудомісткість нормування в порівнянні з існуючими підходами до нормування за БСМ-1 і довести її до рівня, що прийнятий для серійного та штучного виробництва. При цьому можливе збільшення точності нормативів у порівнянні зі спрощеними підходами в кілька разів. Розроблено метод визначення відхилень тривалості процесів праці за умов заданих відхилень його факторів. Для досягнення цих результатів використано методи імітаційного моделювання, експертні системи, інтерактивне моделювання. Розроблено структуру системи та її складових, визначено їх функції та взаємозв'язки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)242.2 в611
Шифр НБУВ: РА326473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Біль Б.Н. 
Хромофлюоресцентна мікроларингоскопія та ендоларингеальна мікрохірургія передракових станів та ранніх стадій раку гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Б.Н. Біль ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням мікроларингоскопії та ендоларингеальної мікрохірургії передракових станів та ранніх стадій раку гортані. Методом флюоресцентної мікроларингоскопії вивчений стан епітеліально-судинних змін у осіб з різною патологією гортані. Продемонстровано, що відсутність судинного малюнка на фоні дифузно гіперплазованого епітелію при хронічному гіперпластичному ларингіті, при дискератозі, а нерідко і при папіломатозі стало підставою для застосування флюоресцентної мікроларингоскопії. Показано, що злоякісні пухлини у протилежність доброякісним станам мають здатність не тільки швидко та інтенсивно накопичувати флюоресцеїн, але й довго (протягом доби) утримувати його. Ендоларингеальна мікрохірургія показана хворим з мікрокарциномою, внутрішньоепітеліальним раком та раком І стадії. Пацієнтам останньої групи в післяопераційному періоді проводилась променева терапія. Розроблений та впроваджений в практику новий мікрохірургічний інструмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

      
14.

Циганкова О. В. 
Удосконалення технології столових вин регулюванням вмісту фенольних речовин. / О. В. Циганкова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню технології червоних та білих столових сухих вин із перспективних для України сортів винограду Буковинка, Сіра, Санджовезе, Пті Вердо, Темпранільйо, Пінотаж шляхом регулювання вмісту речовин фенольного комплексу для підвищення їх біологічної цінності. Встановлено, що накопичення технологічного запасу фенольних речовин, у тому числі антоціанів, збільшується при визріванні винограду і досягає максимуму за масовою концентрацією цукрів у діапазоні 225…239 г/дм3. Встановлено, що виноматеріали, виготовлені на расах дріжджів Vitilevure LВ rouge і Lalvin EC 1118 характеризувалися більш високою концентрацією терпенових спиртів, які входять до складу ефірних олій винограду та мають антиоксидантні властивості. Доведено ефективність технологічного прийому додавання 40…50 % збідненої м'язги для підвищення вмісту речовин фенольного комплексу. Для збалансування органолептичних характеристик та фенольного комплексу червоних сортових виноматеріалів запропоновано їхнє купажування. Регресійний аналіз дозволив встановити співвідношення сортових виноматеріалів Сіра, Санджовезе та Пті Вердо у купажі 0,48:0,13:0,40 відповідно. Застосування танінів сприяє уповільненню зменшення кількості фенольних речовин і антоціанів в процесі зберігання виноматеріалів. Встановлено, що використання гуміарабику та комплексного препарату для оклеювання виноматеріалів позитивно впливає на збереження речовин фенольного комплексу в порівнянні з іншими речовинами.^UThe dissertation is devoted to the improvement of the technology of red and white table dry wines from perspective grape varieties Bukovinka, Syrah,, Sangiovese, Petit Verdot, Tempranillo, Pinotage for Ukraine by regulating the content of phenolic complex substances to increase their biological value. It has been established that the technological content of phenolic substances and anthocyanins increases with the ripening of grapes. The content of phenolic compounds reaches a maximum at a content of sugar in the range of about 225... 239 g/l. It has been established that wine materials made on Vitilevure LV rouge and Lalvin EC 1118 yeast races had a higher concentration of terpene alcohols. It is proved that the addition of crushed grapes in the amount of 40..50 %, which without must, increases the level of phenolic substances in red wines. The blending of red wine materials allows you to get a balance of organoleptic characteristics and the phenolic complex of red varietal wines. The ratio of varietal wine materials Syrah, Sangiovese and Petit Verdot in the blend 0,48:0,13:0,40, the use of regression analysis was established. In imported pink and red table wines, polymer fractions of phenolic substances that did not have biological value prevailed, it was found. The use of tannins helps to slow down the decrease in the number of phenolic substances and anthocyanins during the storage of wine materials. It has been established that the use of gum arabic and a complex preparation for gluing wine materials has a good effect on the conservation of phenolic complex substances in comparison with other substances.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Білько М. В. 
Інноваційні технології вітчизняних рожевих столових та ігристих вин / М. В. Білько. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню особливостей окисненості рожевих столових та ігристих вин та розробленню системи регулювання окисно-відновних процесів шляхом використання комплексу антиокислювальних прийомів під час їх виробництва.Встановлено, що механізм окиснення рожевих вин має двостадійний характер: перший етап полягає у дії оксидаз винограду на компоненти фенольного комплексу, що викликає необхідність блокування активності ферментів, другий – нефермента-тивного окиснення, пов'язаний з дією металів змінної валентності на фенольні сполуки з утворенням продуктів радикального характеру, що призводить до зміни показників якості розе.Сформульовано та обґрунтовано механізм окисно-відновних процесів протягом виробництва рожевих вин, заснований на вільнорадикальному окисненні компонентів вин. Специфікою рожевих вин є відсутність у складі фенольних сполук копігме-нтованих форм антоціанів та особливості їхньої структури.Встановлені особливості фізико-хімічних та біохімічних властивостей винограду червоних сортів, культивованих в різних виноробних зонах України, для виробництва рожевих вин та дозволили обґрунтувати необхідність застосування заходів щодо контролювання активності ферментів винограду на перших стадіях переробки винограду для забезпечення отримання рожевих вин неокисненого типу.Обґрунтовані особливості європейського та вітчизняного стилів рожевих вин на підставі аналізу органолептичних, фізико-хімічних, оптичних та потенціометричних показників якості. Обґрунтована технологія рожевих вин різних стилів.На основі оцінювання технологічних прийомів виробництва рожевих виноматеріалів визначені найефективніші з них, які уможливлюють виробництво якісних рожевих столових вин. Встановлено позитивний ефект від застосування комплексу антиоксидантів, серед яких діоксид сірки, препарати на основі глутатіону дріжджів та таніну на окисно-відновний стан рожевих виноматеріалів. Встановлено, що на формування показників якості вин суттєвий вплив мають раси дріжджів, які відрізняються здатністю до синтезу ароматичних сполук, органічних кислот, діоксиду сірки. Визначені найбільш придатні сорти винограду для виробництва ігристих рожевих вин: Піно Грі для резервуарної шампанізації та Піно Нуар для класичної шампанізації та обґрунтоване оптимальне співвідношення компонентів асамбляжу для виробництва сортової технології рожевих ігристих вин.Розроблена та затверджена нормативно-технічна документація.^UThe dissertation is devoted to the study of the peculiarities of rosé tables and sparkling wines oxidation and the development of a system for regulating oxidation-reducing processes through the use of a complex of antioxidant techniques during their production.It was established that the mechanism of oxidation of rosé wines has a two-stage character. The first stage consists in the action of the oxidase of the grape on the components of the phenol complex, this fact causes the need to block the activity of enzymes, the second stage – non-enzymatic oxidation of phenolic compounds, is associated with the action of metals of variable valency with the formation of products of radical nature, which leads to changes in quality indicators of rosé wines.The mechanism of oxidative-reducing processes in the production of rosé wines is for-mulated and substantiated, based on the free radical oxidation of the wines components. The specificity of rosé wines is the absence of copolymerized forms of anthocyanins in the com-position of phenolic compounds and the peculiarities of their structure.The peculiarities of physicochemical and biochemical properties of grapes of red varie-ties cultivated in different wine-growing zones of Ukraine, for the production of rosé wines are established. They allowed to substantiate the necessity of applying measures to control the activity of grape enzymes at the first stages of grape processing in order to ensure the production of rosé wines of an unoxidized type.The peculiarities of European and domestic styles of rosé wines are grounded on the ba-sis of analysis of organoleptic, physico-chemical, optical and potentiometric quality indices. The technology of rosé wines of different styles is grounded.Based on the evaluation of technological methods of production of rosé wine materials, the most effective ones are determined, which make it possible to produce quality rosé table wines. The positive effect of the use of a complex of antioxidants, including sulfur dioxide, preparations based on glutathione of yeast and tannin on the oxidative-reducing state of rosé wine materials, was established. It has been established that the formation of the quality indices of wines is essentially influenced by yeast races, which differ in their ability to synthesize aromatic compounds, organic acids, sulfur dioxide, and alter the optical characteristics of wine materials.The most suitable varieties of grapes for the production of sparkling pink wines are found: Pinot Gris Champagne Tanks and Pinot Noir for Classical Champagne. The optimum correlation of assembling components for the production of high technology rosé sparkling wines was established.The normative and technical documentation has been developed and approved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Висоцька К. Ю. 
Прогнозування перебігу серцевої недостатності у хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу / К. Ю. Висоцька. — Б.м., 2020 — укp.

На підставі проведеного дослідження пропонується спосіб прогнозування перебігу ХСН впродовж року у хворих на ІХС в поєднанні із ЦД 2-го типу. Необхідно дослідити EDD, артеріальний тиск з розрахунком пульсового, визначити вміст в крові інсуліну з розрахунком індексу HOMA, за допомогою коефіцієнтів до прогностичних факторів, використовуючи регресійне рівняння, з високим рівнем чутливості та специфічності прогнозувати у пацієнтів зі збереженню фракцією викиду ймовірність несприятливого перебігу ХСН. Для можливості прогнозування варіантів несприятливого перебігу ХСН, а саме прогресування систолічної або діастолічної дисфункції, визначено діагностичні коефіцієнти та створена модель на підставі лабораторних показників (ХС ЛПНЩ та NT-proBNP) та значень показників УЗД серця та судин (SV, E/e′, LV ESV), яка з високою чутливістю та специфічністю дозволяє здійснити прогнозування.^UAn examination of 100 male patients with chronic heart failure (CHF) of ischemic genesis and coronary heart disease (CHD) in combination with type 2 diabetes mellitus (DM) was performed. All patients were examined on the basis of the internal medicine department of the municipal non-profit enterprise City Clinical Emergency Hospital named after Prof. A. I. Meshchaninov of the Kharkiv City Council, after a course of treatment in a hospital. Inclusion criteria: age from 50 to 70 years old, CHF class I-II according to NYHA classification (New York Heart Association), LV EF ≥ 50 % (according to the criteria of the European Society of Cardiology, 2016), post-infarction cardiosclerosis, in combination with type 2 DM (according to the criteria of the American Diabetes Association (ADA), with a glomerular filtration rate ≥ 50 ml / min / 1.73 m2, NT-proBNP ≥ 125 pg/ml.Patients in the subgroup, who after 12 months of follow-up showed a decrease in systolic LV function, were characterized by significant reductions in the median distance of the test with a 6-minute walk (4.1 %), indicating a natural deterioration in exercise tolerance against reduced myocardial contractility. A set of indicators was determined, the levels of which allowed to predict the nature of the unfavorable course of CHF during the year in patients with CHD with concomitant type 2 DM. A method for determining the nature of the adverse course of CHF on the basis of laboratory (LDL and NT-proBNP) and values of cardiovascular ultrasound (SV, E / e ′, LV ESV) has been developed.Based on the research, an algorithm for predicting the adverse course of CHF in patients with CHD in combination with type 2 DM, which with high sensitivity and specificity allows to predict the adverse course of CHF and its variants in the form of progression of systolic or diastolic dysfunction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Білько С. С. 
Формування інформаційної безпеки національної економіки: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / С. С. Білько. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єктом дисертаційного дослідження є процеси формування і забезпечення інформаційної безпеки національної економіки. Метою роботи є вдосконалення теоретичних положень, науково-методичних підходів та надання практичних рекомендацій щодо формування інформаційної безпеки національної економіки. Методологічною базою дослідження є фундаментальні положення економічної теорії, сучасні теорії безпекології, теорії державного регулювання економіки, наукові праці з питань управління національною економікою та забезпечення інформаційної безпеки. Для досягнення поставленої мети та вирішення окреслених у дисертаційній роботі завдань використані загальнонаукові та спеціальні методи дослідження: діалектичний, системний та синергетичний підходи, аналіз і синтез, логічне узагальнення та групування, наукова абстракція, системний аналіз; економіко-статистичний, графічний та ретроспективний аналіз; нормування, згладжування, експертних оцінок та інтегрального оцінювання; кореляційний і регресійний аналіз; системний підхід та структурно-логічний метод; метод ієрархій. Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному: 1) удосконалено концептуальні засади формування інформаційної безпеки національної економіки в умовах цифровізації як системи цілей, принципів, методів, технологій цього процесу на основі синергетичного підходу, що обґрунтовується особливостями об’єкту дослідження (система інформаційної безпеки національної економіки розглядається як складна, нелійнійна, нерівноважна, з елементами самоорганізації), які спрямовані на формування методологічного базису механізму забезпечення інформаційної безпеки національної економіки; 2) удосконалено понятійний базис інформаційної безпеки національної економіки, що, на відміну від наявних підходів, враховує процеси цифровізації, у зв’язку з чим інформаційну безпеку національної економіки запропоновано розглядати як стан захищеності інформаційного середовища, що забезпечує реалізацію національних економічних інтересів, а також стійкість національної економіки до внутрішніх та зовнішніх, реальних і потенційних загроз, пов’язаних із активним розвитком процесів цифровізації; 3) удосконалено науково-методичні підходи до комплексного оцінювання інформаційної безпеки національної економіки, які передбачають використання принципово нової системи індикаторів (індикаторів цифрової, інституційної, кіберспроможності національної економіки) з метою розрахунку інтегрального індексу, що дозволяє виокремити найбільш важливі проблеми з урахуванням домінуючих світових тенденцій розвитку цифровізації та обґрунтувати стратегічні напрями зміцнення інформаційної безпеки національної економіки; 4) набула подальшого розвитку наукова класифікація загроз інформаційній безпеці національної економіки, а саме, запропоновано розподіл загроз за об’єктами спрямування дестабілізуючих дій: макрорівень (держава), мезорівень (регіон, галузь), мікрорівень (підприємство), нанорівень (особа, домогосподарство), що дає можливість визначити важелі та інструменти побудови ефективної системи захисту інформаційних ресурсів і підвищення інформаційної безпеки на усіх зазначених рівнях; 5) набули подальшого розвитку науково-методичні підходи до обґрунтування ієрархії стратегічних орієнтирів забезпечення інформаційної безпеки національної економіки, які передбачають застосування методу аналізу ієрархій, що дає змогу визначити домінантність задекларованих напрямів реалізації Стратегії інформаційної безпеки та змістовно окреслити інструменти реалізації державної політики зміцнення інформаційної безпеки; 6) набула подальшого розвитку концептуальна модель механізму формування безпекоорієнтованого інформаційного середовища, яка, за відсутності подібного підходу, враховує синергетичні ефекти взаємодії суб’єктів різних його рівнів з метою захисту їх економічних інтересів на основі визначення принципів, критеріїв, методів оцінки та важелів формування, що дозволяє забезпечити розвиток національної економіки на засадах безпекоорієнтованості. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що основні наукові положення, методичні підходи й висновки доведені до рівня прикладних рекомендацій та є підґрунтям для вдосконалення системи забезпечення інформаційної безпеки національної економіки. Науково-практичні результати дисертаційного дослідження пройшли апробацію та впроваджені у діяльність Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної військової адміністрації, Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області. Результати дисертаційного дослідження впроваджено в освітній процес Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» при викладанні навчальних дисциплін. Сферою використання результатів дисертаційної роботи є галузь економіки.^UThe object of the dissertation research is the processes of formation and ensuring the information security for the national economy. The purpose of the work is to improve theoretical provisions, scientific and methodological approaches and provide practical recommendations for the formation of information security for the national economy. To achieve this goal and solve the tasks outlined in the dissertation, the following general scientific and special research methods were used: dialectical, systemic and synergistic approaches, analysis and synthesis, logical generalization and grouping, scientific abstraction, system analysis; economic and statistical, graphical and retrospective analysis; normalization, smoothing, expert evaluation and integral evaluation; correlation and regression analysis; systematic approach and structural-logical method; hierarchy method.ьThe scientific novelty of the obtained results is as follows: 1) the conceptual framework for the formation of information security of the national economy in the context of digitalization as a system of goals, principles, methods, technologies of this process is improved on the basis of a synergistic approach, which is justified by the peculiarities of the object of study (the system of information security of the national economy is considered as complex, non-linear, non-equilibrium, with elements of self-organization), which are aimed at forming a methodological basis for the mechanism of ensuring information security for the national economy; 2) the conceptual framework of information security of the national economy is improved, which, unlike existing approaches, takes into account the processes of digitalization, and therefore the information security of the national economy is proposed to be considered as a state of security of the information environment ensuring the realization of national economic interests, as well as the resilience of the national economy to internal and external, real and potential threats associated with the active development of digitalization processes; 3) scientific and methodological approaches to the comprehensive assessment of the information security of the national economy have been improved, which involve the use of a fundamentally new system of indicators (indicators of digital, institutional, cyber capability of the national economy) to calculate an integral index that allows to identify the most important problems, taking into account the dominant global trends in the development of digitalization and to substantiate strategic directions for strengthening the information security of the national economy; 4) the scientific classification of threats to the information security of the national economy has been further developed, namely, the distribution of threats by the objects of destabilizing actions is proposed: macro level (state), meso level (region, industry), micro level (enterprise), nano level (individual, household), which makes it possible to determine the levers and tools for building an effective system of information resources protection and improving information security at all these levels; 5) scientific and methodological approaches to substantiating the hierarchy of strategic guidelines for ensuring the information security of the national economy were further developed, which involve the use of the hierarchy analysis method, which makes it possible to determine the dominance of the declared directions of implementation of the Information Security Strategy and to outline the tools for implementing the state policy of strengthening information security; 6) the conceptual model of the mechanism for the formation of a security-oriented information environment was further developed, which, in the absence of such an approach, takes into account the synergistic effects of interaction between entities of different levels in order to protect their economic interests based on the definition of principles, criteria, evaluation methods and levers of formation, which allows for the development of the national economy on the basis of security orientation. The scientific and practical results of the dissertation research have been tested and implemented in the activities of Verkhovna Rada Committee on Humanitarian and Information Policy; International Chamber of Commerce; Union of Entrepreneurs of Small, Medium and Privatized Enterprises of Ukraine; Department of Economic Development, Trade and Investment Attraction of the Poltava Regional Military Administration; Main Department of the State Treasury Service of Ukraine in Poltava Region. The results of the dissertation research were implemented into the educational process of National University "Yuri Kondratyuk Poltava Polytechnic". The sphere of application of the results of the dissertation research is the economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського